| Karpenter a întrebat:

TPU! De vreo 2-3 ani am cunoscut o fata cu care am fost coleg de clasa, dar acum m-am mutat la alt liceu. Pana acum cateva luni eram doar prieteni foarte buni, ne intelegeam perfect...si doar atat. De ceva timp am inceput sa o privesc altfel,am inceput sa vad in ea lucruri minunate care inainte nu imi atrasera atentia. Problema mea este ca pe zi ce trece incep sa o iubesc tot mai mult, sa discut multe chestii interesante si ne intelegem din ce in ce mai bine. Desi observ na fata de mine se poarta putin mai special fata de ceilalti, nu stiu daca ma poate vedea ca ceva mai mult decat un prieten,este extrem de sociabila si glumeata si nu-mi pot inchipui ce as putea face sa o am, fara sa imi stric relatia cu ea in vreun fel, mi-e frica de un refuz sau o situatie penibila, si nu mi-as putea imagina sa nu o mai am langa mine. Mi-ati putea sugera ce sa fac? Rog raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| Anonim1045 a răspuns:

Trebuie sa o inviti in oras, sa va plimbati, sa-i faci complimente, sa ii spui ca o placi, ca iti este draga. Tu esti cel care trebuie sa faca primul pas. Si daca ea nu vrea, atunci asta este, treci peste...Nu trebuie sa vezi asta ca pe o situatie penibila, e ceva serios, iti exprimi sentimentele, daca ea nu simte la fel asta nu inseamna ca e penibil.
Daca nu incerci, niciodata nu vei sti ce ar fi putut sa fie... Dar ai grija cum ii spui sa nu o sperii, stai calm and relaxedwinking

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti la liceu, atunci trebuie sa stii ca o fata se curteaza, si atunci cand tu crezi ca ai ceva sanse, o inviti in oras la o prima intalnire.

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai...daca spui ca o iubesti atat de mult si ca sunteti asa buni prieteni nu iti ramane decat sa ii spui toate astea.Dar nu chiar forte direct.Intai vorbeste un pic cu ea, nu stiu, ce vorbiti voi de obicei. Apoi spune-i ca de ceva timp incepi sa o vezi altfel si ca e o fata foarte speciala si ca ai inceput sa simti ceva pentru ea.Ia-o usor si spune-i ca o placi si ca te-ai indragostit de ea.Stiu ca nu vreti sa stricati prietenia dar si daca nu ii spui tot nu rezolvati nimic, deci trebuie sa ii spui.Ai incredere ca va fi bine.O rezolvati voihappy. Bafta