| gabytza8 a întrebat:

Buna TPU: Deci am o "prietena buna" care vrea sa iasa in evidenta baiatului care il plac iar el nici nu se uita la ea...si pe mine me enerveaza asata spuneti-mi ce sa fac? Si cum sa ies si eu in evidenta baiatului respectic?
FUNDA! :*winking

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Inseamna ca nici pe tine nu te baga in seama avand in vedere ca ne ceri sfaturi

| gabytza8 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ba pe mine ma baga in seama...

| Azµre a răspuns:

Stupid... mai bine veziți de treabă dacă respectivul te place va fi axat pe tine

| Peachy a răspuns:

Spune-i prietenei tale sub forma de gluma de ce tot cauta sa iasa in evidenta, nu ii arata ca tie iti pasa foarte mult si te consumi va face mai rau ca sa te enerveze, fi indiferenta in fata ei. Iar cu tipul...intreaba-l ce face, zambeste-i, priveste-l cu interes poate va primi semnalele si iti va raspunde, multa baftaaaa!: *

| Melancolică a răspuns:

Tu trebuia să-i spui acestei prietene că îţi place de băiatul respectiv, poate nu ieşea cu el. Dacă i-ai spus iar ea tot a continuat să iasă cu el înseamnă că nu îţi este prietenă, dacă nu i-ai spus acum eşti şi tu de vină.
Baftă!

| Monny467 a răspuns:

Tu ar trebui sa nu o bagi in seama, ca sa vada ca nu iti pasa si il va lasa in pace( asa va fi, ca mi s-a intamplat si mie sad )
Pai tu te poti duce la el si incepi sa il intrebi unele chestii( ca el sa nu isi daie seama ca il placi) si asa incepe o prietenie. laughing
FUNDA?