| anonim_4396 a întrebat:

deci am o problema.Imi place de un baiat care e in clasa paralela.In timpul scolii se comporta ca si cum nu m-ar cunoaste dar dupa scoala vorbim de parca ne-am cunoaste de o vesnicie ...si mai e fata asta care de fiecare data cand trec pe langa el il ia in brate si chestii din astea mi-a mai facut asta si cu alt baiat.Va rog ajutati-ma! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| andenda a răspuns:

Eu zic sa nu te dai batuta, daca iti place tipul fa tot ce poti. gaseste ceva care sa-i placa si cere-i sfatul cand va intalniti pe hol. fa asta la sfarsitul zilei ca sa fie nevoit sa intre pe tine pe mess si atunci vei putea vorbi cu el mai mult. apoi mai intri si tu pe el si il mai abordezi pe hol, incearca sa-l faci sa-si dea seama cat de bine s-ar simti cu tine, sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este foarte frumos ca-ti place un baiat, dar nu este suficient in vederea unei relatii.

| mikey06982 a răspuns:

Stai sa-ti explic:
1. Poate ii este rusine fata de colegi ca sa discute cu tine prin scoala.Sau sa zicem, tu nu prea ai timp sa vorbesti in timpul scolii, deoarece te retin profesorii, mai mergi pe la cantina si altele... uite asa nici el nu cred ca are timp.
2.Acea fata nu e sanatoasa, vrea sa-ti faca tie rau.Tu ar trebui sa observi daca flirteaza doar cu baiatul pe care il placi sau cu mai multi deodata, vei putea intelege care sunt intentiile ei, si incearca sa discuti cu ea despre asta.
3.In ceea ce-l priveste pe baiat, nu cred ca te place, nu te supara.Vezi tu, daca iti acorda putin timp dupa ore si tie, nu inseamna ca te adooora.
Oricum Bafta :*

| Angiiiiiii a răspuns:

Da problema ta e comuna multora dar tot ce trebuie sa faci este sa incerci sa il ignori...da stiu ca e greu dar asta e cel mai bun mod de rezolvare.El nu te vrea mereu ci doar pentru o perioada de aceea daca ar tine la tine s-ar comporta cu tine la fel mereu happy sper sa te ajute sfatul meu.