| nonameXD a întrebat:

Buna TPU...deci am si eu o intrebare:
te poti dizvirgina singura? adica daca iti introduci degetul mic in vagin el poate atinge himen-ul si prin urmare de dezvirginezi?
mentionez:nu vreau sa ma dezvirginez singura laughing vreau doar ma ma masturbezbig grin
p. s vreau seriozitate nu vreau glume sau aduzuri aduse la persoana meabig grin
multumesc... fundabig grin

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te poti dezvirgina si singura, dar nu chiar cu degetul mic, ci, cu ceva mai mare si mai tare, sau si cu mijlociul, daca "vrei" neaparat! La voi, masturbarea este initial preponderent exterioara, si se face prin mangaierea si presarea vulvei, si stimularea prin excelenta a clitorisului, prin miscari circulare, variind viteza, presiunea si apasarea lui, in functie de ce si cum simti - adica cat de mult timp vrei sa o faci, sau cat de repede sa ajungi la orgasm! (eventual!).

Mare atentie la igiena mainilor, altfel te poti infecta destul de usor, microbii sunt prezenti peste tot in jur!

Limiteaza-te la atat, si lasa restul pentru mai tarziu, cand vei stii mult mai multe si mai bine si iti vei cunoaste foarte bine corpul, nevoile si senzatiile erotice!

11 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Nu,e prea mic, stai linistita.
Pentru a te dezvirgina este nevoie de ceva mai mare si mai gros

| ToxicGirl a răspuns:

Te poti dezvirgina asa cum ai zis tu...nu stiu sigurat daca degetul mic te poate dezvirgina.dar mai bine ii sa nu risti laughing...si daca vrei sa te masturbezi nu e neaparat sa iti bagi degetu happy

| emima a răspuns:

Poti dar de ce trebuie sa introduci degetul inauntru?

| berelahalba a răspuns:

Poti dar asta depinde de multe.

| Amelin a răspuns:

Ca o fata sa fie dezvirginata e nevoie de orice are 5 cm sau mai mult pentru ca asta este marimea vaginului (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de intensitatea cu care te masturbezi,sa nu zic cu cati km/h ca nu sunta bine tongue, daca ajungi la orasm nu iti mia dai seama si o sa vrei sa introduci degetelul mult mai mult, din ce in ce mai mult, te poti dezvergina, de ce nu incerci masturbarea clitoridiana?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca poti sa te dezvirginezi daca iti introduci degetul in vagin deci mai bine nu o face. Daca totusi vrei sa te masturbezi, fa-o dar numai prin stimulare clitoridiana.Adica pe bulinuta aia mica de sus.
Bafta!

| SashaB a răspuns:

Am un sfat simplu pentru tine incepeti viata sexuala si ai sa vezi ca ie mai placut de cat cu degetu.

| sunshine_1588 a răspuns:

Mai bine introduci altcevalaughing

| Chaosmedia a răspuns:

In primul rand nu stiu cati ani ai.cred ca esti doar o pustoaica!
in fine sa trecem la subiect. Asteapta pana la 17-18 ani si incepeti viata sexuala lasa masturbarea happy. Asteapta sa ti se mai dezvolte corpul, niciodata nu e prea tarziuwinking

| Mitzuku a răspuns:

Depinde cum si cu ce te masturbezi, daca folosesti un penis artificial poti sa treci si de himen!