| acsva a întrebat:

Bună TPU.

Deci, cu 2-3 zile dupa terminarea menstruatiei de luna trecuta (ce tine 4 zile), am avut primul meu contact sexual, am folosit prezervativul insa nu stiu sigur daca a fost amplasat corect pentru ca partenerul meu era virgin si necunoscator. Iar acum mi-a intarziat menstruatia cam 5 zile, e posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in cazul precizat este extrem de mic sau practic aproape imposibil. Neinceperea menstruatiei are alte cauze/motive, care cel mai probabil sunt de natura hormonala si se datoreaza aproape cert/sigur faptului ca a avut loc o dereglare mai mare sau mai mica a activitatii hormonale din actualul ciclu menstrual. Menstruatia va porni in mod sigur, negresit in zilele urmatoare. Multa sanatatE!

| acsva explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc din suflet!

2 răspunsuri:
| acsva explică:

Nu, nu ai ramane