| anonim_4396 a întrebat:

BUna! Sunt noua pe aicibig grinAm si eu nevoie de un sfat urgent plsssshappyDeci in clasa a9a toti colegii imi spuneau ca unui baiat de la m din clasa aii place ff mult de mine.ca este indragostit de mine.nu am vrut sa cred dar cu timpul m-am convins.de ex:la un moment dat ma uitam pe telul lui si am vazut o poza cu mine de la spate in timp ce eram la tabla, sau nu mai zic atunci cand ma vedea cu un alt baiat imediat se supara se vedea ca il doare ceea ce vede dar eu totusi eu continuam sa il fac gelos.nu zic ca mie nu imi placea de el dar acum m-am indragostit nebuneste de el(acum fiind intr'a 10a)si acum obs la ore cum ma priveste si cum vede ca m-am prins intoarce privirea si se uita in alta parte, sau cand cate un coleg mai insistent vine de ex la mine la banca si vrea sa ma pupe pe obraz sau ceva de genu el il ia si nu stiu ce pretext baga tot ca sa nu stea langa mine.eu cred ca ma place dar cred ca nu mai pot avea o relatie cu el cred ca l'am ranit f tare cu tot ce faceam eu pentru a'l face gelos. Acum imi dau seama ce am pierdut.Pt mine nu era decat un joc de fetita proasta bine eu nu am avut nici o relatie pana acum si poate asta e motivul si as vrea sa fie el primulsad dar maii am o mica problema eu unu nu ma consider o pers ff comunikativa adica atunci cand vreau st super dar lteoriiisadsi poate ca nu ma mai place deloc dar totusi sunt unele semne pe care.si e atent la ce fac si o data cand era, racita am spus ceva de genu:"Ce aiurea sa racesit primavaara, iar el da pai u toata iarna n ai fost deloc racita"cadn eu credeam ca nu ii mai pasa de mine. Poate ca imi imaginez eu.pls dati'mi un sfatkissvoi ce credeti mai simte ceva pentru mine? cum ar trebui s ma comport cu el?happy mss mulllt! am mai postat in trebarea odatha dar vreau cat m multe pareri.big grin

4 răspunsuri:
| ♥.Sagemix a răspuns:

Eu zic ca lui inca ii mai place de tine, dar cum ai zis si tu, l-au durut jocurile tale. happy Daca tu chiar vrei ceva cu el, trebuie sa te gandesti la mai multe. De exemplu, sunteti in aceeasi clasa, ceea ce poate fi un convenient sau nu thinking Poate o sa iti placa sa il vezi 6`7 ore pe zi, sau poate nu. In cazurile de genu', intervine plictiseala mult mai rapid.Stiu cupluri care nu au rezistat, iar daca relatia se termina urat, vei fi nevoita sa il vezi zilnic... la fel si cu certurile, etc.
Daca totusi vrei sa incerci, poti ori intr-o zi. sa o iei cu el pe drum spre casa si sa ii spui ce simti [ asta daca ai curajul si esti sigura pe sentimentele lui ], iar de aici el se va hotari daca vrea ceva cu tine sau nu. Sau poti, incet, incet, sa ii dai niste semne ca il placi, semne mai discrete, dar clare. Exact cum facea si el cu privirile sau ii mai ceri ajutorul la o materie la care se descurca. Chestii clasice. tongue
SucCes. big hug

| Közmyn17 a răspuns:

Deci nu pot sa cred! Situatzia asta mi s-a intamplat mie, eu fiind in ipostura respectivului. Am patit exact ca tine si patzesc in continuare. Ea e colega cu mine si mi-a placut de ea in a 9-a si a 10-a(acum tot a 10-a sunt) si am ashteptat ceva din partea ei.Am aflat ca ei ii placea de altul(de la facultate) care o prostea si o inshela.Aqum imi zambeshte cald, senin da' eu nu mai stiu ce sa cred. Mie teama ca am ashteptat-o prea mult, ca poate nu sunt genul ei, ca poate a inceput sa ii placa si ei de mine da' nu mai pot, am ashteptat si ashteptat atat de mult.Aqum, fii atenta.La ora de romana, am facut poezia Pe langa plopii fara sotz de Eminescu(se potriveshte exact situatziei in care suntem noi) si eu nu am vrut sa vorbesc cu nimeni, ci am stat toata ziua asa, gandindu-ma la ce elegatura stransa e intre poezia si noi. Ea(sta in spaele meu) a observat si s-a uitat intr-un fel, in care parca imi spunea ca e alaturi de mine.Sincer, te inteleg perfect, pentru. ca suntem in aceeasi situatzie.

| Közmyn17 a răspuns:

Si eu cred ca aceasta coincidentza e prea mare... Daca ai vrea sa ne cunoashtem si sa mai vb, ai aici adresa mea de email: fire_and_water_angel16@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall Cozmin!kisskiss Mey da. e chiar mare coincidentaoh go on Poi si u acum ce ai face adica daca ai fi in postura lui(adica ai fost si esti, dar in situatia meabig grin)? Ti'ar m, ai placea de ea? adica eu una l'am facut gelos intentionat si nu stiu daca mai simte ceva pentru mine. u ce crezi?
Mi'ar placea sa mai vb... dar nu stiu cum am putea sa luam legatura.:-P.
Ce zici?smug
PupiCi!