| D0zzz a întrebat:

TPU! Deci ma simt foarte aiurea. Prietenul meu nu a mai dat niciun semn de viata de mai mult de o saptamana. Asta este a doua oara cand sunt cu el, prima data cand ne-am despartit la fel a fost, nu mai dadea niciun semn de viata. Desi mi-a garantat ca nu ne vom desparti asa de repede, abia sunt 6 saptamani. Nu mi-a zis nimic de despartire, pentru ca nu a avut cand, dar cateodata parca am presimtirea ca asta vrea, iar eu ma simt extrem de prost. Nu stiu ce sa fac, pur si simplu astept sa intre si sa clarificam lucrurile, pentru ca sunt confuza. El are si internet pe telefon, iarasi nu inteleg de ce nu intra. Credeti ca s-a si plictisit de mine? sad Fundita.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai suna-l tu sau trimite-i un sms sa vezi ce e cu el,sa te lamureasca si pe tine de ce nu mai da niciun semn de viata; stii,uneori si tacerea e un raspuns,poate prin tacerea lui iti da de inteles ca nu mai prezinti interes sau poate ca s-a intamplat ceva cu el de se comporta asa.Dar nu trebuie sa astepti ca poti astepta mult si bine,o saptamana si ceva e deja ceva timp,atunci cand esti interesat de pers. iubita nu poti rezista prea mult fara sa o/il auzi,fara sa il/o vezi.
Fa tu primul pas sa nu mai stai in incertitudine,astfel vei stii macar ce sa faci in continuare,dac anul raspunde, cauta-l, in cazul in care te va respinge atunci nu ramane altceva de facut decat sa il uiti.

| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna.
Din cate vad, esti foarte sensibila! Sfatul meu, este. Sa mergi la el[daca sta prin zona ta] Sa-i vorbesti, sa-ti spuna ce are de spus. Sau, daca nu merge lasa-l in pace. Cum am mai spus - Viata merge inainte, cu bune cu rele, vei cunoaste persoane noi, mai potrivite ca sa-ti fie alaturi. Poate o zi, o saptamana. Te v-ei simtii nu tocmai in apele tale. Dar iti v-ei revenii, si totul va fi binehappy. Bafta:*

| Comeandtellmesomething a răspuns:

De ce nu îl suni?

| byancutza a răspuns:

Ar trebui sal suni tu ca sa vezi care e situati dar el poate vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea sa mai aveti vreo legatura,iar sfatul meu este sa renunti la el pentru ca nu merita sa aiba o fata k tine care sa il ast,poate el acum e cu altkn sau cv de genu, ar trebui sa iti vezi de viata ta inainte fara el si tit vei gasi alt baiat care sa te iubeasca, pentru ca in relatia asta iti pierzi timpu degeaba iar daca mai accepti situatia asta mai tarziu vei regreta k ti-ai pierdut timpu aiure.nu te merita si nu are rost sa iii inghiti faza asta

| byancutza a răspuns:

Ar trebui sal suni tu ca sa vezi care e situati dar el poate vrea sa iti dea de inteles ca nu vrea sa mai aveti vreo legatura,iar sfatul meu este sa renunti la el pentru ca nu merita sa aiba o fata k tine care sa il ast,poate el acum e cu altkn sau cv de genu, ar trebui sa iti vezi de viata ta inainte fara el si tit vei gasi alt baiat care sa te iubeasca, pentru ca in relatia asta iti pierzi timpu degeaba iar daca mai accepti situatia asta mai tarziu vei regreta k ti-ai pierdut timpu aiure.nu te merita si nu are rost sa iii inghiti faza asta, fi sigura pe tine si pune punkt si gasesteti alt baiat

| Diux96 a răspuns:

Tu i-ai dat un semn de viata lui?
Poate el vrea sa vada daca o sa il cauti.te-ai gandit la asta?

| ramonaan a răspuns:

Eu cred ca nu te merita. daca ui chiar i-ar placea de tine ar sta cu tine si iar pasa de tine.toti baietii vor doar ca sa pupe fetele si sa le faca sa supere.eu zic ca nu mai merita sa stai cu el daca nici marac nu te-a sunat si asa mai depate.ai toata viata inainte si o sa gesesti tu dragostea adevarata ala monentul potrivit. funda big grin?

| Bessame a răspuns:

Draga mea esti fata si trebuie sa arati ca ai demnitate daca un baiat te vrea cu adevrat te cauta,te sufoca cu prezenta lui ceea ce face el.e o joaca,uite de exemplu tu il vrei cu advrat? te gandesti la el il cauti...el face asta? nu asa ca trebuie sa realizezi ca el face asa de nesimtit! Trebuie sa i areti ca tu ai nevoie de un baiat cu, capul pe umeri nu un las care nici macar nu e in stare sa tina o relatie! Cu siguranta mai umbla poate si cu altcineva sper ca nu e prea dur mesajul dar incearca sa deschizi ochii ca el face asa doar pentru ca stie ca tu il accepti oricand daca te cauat raspundei si spune-i politicos auzi am stat si m-am gandit nu vreau sa cresc copii,, daca nu sti sa porti cautati pe altcineva pentru ca eu imi vad de viata mea si e mult mai bine fara tine!happyAratai ca sti sa pui picorul in prag nu te lasa jucata de orice nesimtit ca nu are dreptul nimeni sa te foloseasca!