| IsabellaMaria a întrebat:

In urma cu doua saptamani am trecut printr-o despartire. A aflat iubitul meu niste lucruri, care nu erau deloc adevarate, si el nu era foarte convins ca nu sunt adevarate, insa le-a dat crezare si ne-am certat foarte rau. In ziua urmatoare, a aflat ca nu este absolut deloc adevarat nimic din ce a aflat, insa a vrut in continuare sa ne despartim. Motivul? A zis ca s-a plictisit, ca deja este prea mult pentru el, luna asta faceam 2 ani. Mi-a zis cuvinte care m-au durut extrem de tare, mi-a zis si ca eu credeam ca va dura toata viata? Pai oare de ce stai cu o persoana, sa incepi sa o cunosti si nu stii de unde sare iepurele. Mi-a zis ca pur si simplu nu mai vrea, nu mai poate, dar totusi imi repeta incontinuu ca nu este vorba ca nu ma iubeste, ca ma iubeste foarte mult si ca intotdeauna voi fi o persoana speciala pentru el. Totusi daca iubesti o persoana atat de mult precum zici eu cred ca faci tot posibilul sa fi cu ea si sa faci sa fie bine pentru amandoi, nu sa te desparti de ea doar pentru ca te-ai saturat si din plictiseala. Am ramas foarte buni prieteni, vorbim zilnic pe mess si uneori la telefon. A ramas la comun acord ca ne vom si intalni la un suc ceva, insa imi este putin teama sau nu stiu ce sentiment am, sa nu se intample si altceva intre noi. Sincer, eu cred ca ar fi lumea lui sa nu mai fim impreuna dar de facut sex sa facem, asa ar fi foarte lejer pentru el ca nu va mai avea nicio obligatie fata de mine, si nu as avea niciun drept sa-i fac gura daca l-as vedea cu alte fete. Si nu-mi convine deloc azi sa se culce cu mine, maine cu alta, poimaine cu alta si tot asa. Acum am aflat ca umbla cu o fata de clasa a8-a, el este clasa a12-a. Insa el zice ca nu este adevarat. dar o gramada de persoane i-au vazut impreuna si cand se sarutau sau se tineau in brate. Simt ca nu pot sa trec peste despartirea asta, ma simt aproape in fiecare zi foarte aiurea, si ma apuca uneori un dor de el extrem de tare. Ce pot sa fac? Si mai ales, ce voi face cand suntem fata-n fata si nu o sa-l pot saruta, sa-l imbratisez sau sa-i spun ca il iubesc? Cale de impacare nu prea mai este, asta este a doua oara care m-a facut sa sufar enorm si l-as ierta din nou. Parintii mei nu mai sunt absolut deloc de acord cu el... Astept raspuns, va rog :*.

Răspuns Câştigător
| Marya_7001 a răspuns:

Daca iubitul tau a ales sa va despartiti din cauza unor zvonuri nu este chiar atat de grav. pentru ca si eu am facut chestia asta de doua ori, dar ii iubeam, deci poate te iubeste. Am dat crezare barfelor pentru ca nu aveam incredere in ei. dar. ai spus ca si-a dat seama ca nu erau adevarate, si totusi, n-a mai vrut sa va impacati. Aici cred ca este o problema. si iti dau dreptate: daca zice ca te iubeste de ce numai vrea sa va impacati. straight face. Probabil ca el chiar s-a plictisit si vrea altceva. ceva nou. ( cum vor si zic mai toti baietii dupa un timp ). Stai linistita, asa am patit si eu si hotarasem sa fiu indiferenta cu el si a mers, s-a intors el la mine spunand ca a facut o mare greseala si ca nu o va repeta. Hotarasem sa numai vorbesc cu el pe mess decat daca intra el pe mine ( si atunci ii vorbeam sec sau in sictir), iar cand il aveam fata in fata imi era mai greu. dar am ramas pe pozitii ignorandu-l pana la capat. Deci. incearca asta, sper sa mearga daca tu chiar il vrei inapoi si esti dispusa sa-l ierti... mult succes! :*

3 răspunsuri:
| pisoias29 a răspuns:

Presupun ca e primul baiat din viata ta, adica primul cu care ai avut relatii intime... pentru ca asta am patit si eu si am fost foarte dezamagita si dupa o relatie de 3 ani am apelat la un psiholog ca sa pot trece peste

| a_5373 a răspuns:

Dragostea se vindeca cu o alta dragoste.
Nu exista cuvantul NU POT.
Cauta-ti alt baiat si nu te mai gandi la fostul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uită-l. Nu are rost să mai continui, nu te merită. Vei avea periodic certuri cu el şi nimic nu va mai fi ca înainte.
Caută alt băiat, aşa o să treci mai uşor peste despărţire.
E păcat să investeşti timp şi sentimente într-un băiat care nu te merită.
Va fi foarte greu dar merită. Îţi spun din proprie experienţă