| anonim_4396 a întrebat:

deci prietenul meu s-a despartit de mine cu aproape 2 luni in urma. Suntem in aceeasi scoala, ne vedem in fiecare zi dar niciunul nu zice nimic, suntem ca strainii.El mi-a zis ca putem sa ramanem prieteni si ca putem sa vorbim in continuare, dar se pare ca nu a fost asa. Motivul din care ne-am despartit pentru mine nu pare a fi un motiv. El mi-a zis ca este din cauza diferentei de varsta. Credeti ca acesta este adevaratul motiv, sau doar s-a plictisit de mine? Apropo cu cateva zile in urma el m-a salutat cand m-a vazut, iar eu nu i-am raspuns pentru ca sunt suparata pe el, mentionez ca nici unul dintre noi nu a zis un cuvant dupa despartire. Eu am incercat sa trec peste despartire, am sters poze cu el, am schimbat parola de la tel fiindca era data lui de nastere, am ascuns pozele cu el din cronologie. Insa el are inca parola la tel cu data mea de nastere, are pozele la care mi-a dat like.Nu mai stiu ce sa cred. La inceput m-am gandit ca lui nu-i pasa, si din aceasta cauza tine inca lucrurile legate de mine. Deci ar trebui sa trec peste, sa uit de el? Stiu ca nu sunt sanse sa fim din nou impreuna.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Kiddo, dacă ştii că nu mai sunt şanse, atunci de ce te mai complici şi de ce te mai stresezi? Dacă mai ţine nu ştiu ce poze, parole, like-uri, whatever, asta nu înseamnă nimic... dacă nu e în stare să-ţi spună ceva.

| ohkay a răspuns:

Noi, cei care îți citim întrebarea și încercăm să te sfătuim... NU avem de unde să știm dacă s-a plictisit de tine sau nu rolling eyes. Ne-ai scris niște lucruri mărunte prin care nu ne putem forma o părere sigură. Doar el știe ce gândește, poate ești prea imatură pentru el. Dar din moment ce sunteți în aceeași școală, bănuiesc că diferența e infimă. Cel mai potrivit ar să-l întrebi pe față dacă mai simte sau nu ceva pentru tine.