| loveM a întrebat:

va rog sa raspundeti si la intrebarea mea,stiu ca e putin mai lunga dar va rog sa va faceti putin timp happy. marti seara m-am despartit de prietenul meu (de fapt el de mine). deci el deja era suparat pe mine din alt motiv si imi raspundea cam sec la mesaje, eu l-am intrebat daca ma mai iubeste iar el mi-a raspuns ca nu, l-am intrebat de ce si de cand si nu mi-a mai raspuns, apoi l-am sunat (desi vorbisem mai devreme la telefon si imi zisesi ca vorbim a doua zi) sa imi explice ce era cu vorbele alea, iar el era nervos sau nu stiu ce avea, dar mi-a vorbit pe un ton cam urat, mi-a zis ca sunt disperata si in timpul conversatie imi raspundea la intrebarile mele doar cu "ca vreau, hai altceva?, ceva mai nou"... apoi putin mai tarziu vorbeam cu vara-sa la telefon si am vorbit putin si cu el, parea ca revenise la normal,era calm si imi vorbea frumos ca inainte.
de atunci am mai vorbit doar cateva mesaje mai seci, l-am intrebat daca ii pare rau ca mi-a vorbit asa si a zis ca da.
mi-a spus vara sa ca aseara se uita la toate pozele cu noi doi si cele cu mine si ca era cam trist, a recunoscut ca ii e greu fara mine, zice ca ma iubeste, dar pe de alta parte zice ca nu o sa ne mai impacam, ca asta a fost ultima noastra despartire (am mai facut asa si dupa cateva zile tot ne impacam). aveam 10 luni si imi e tare greu fara el.
el e foarte orgolios si suparacios, tine mult timp suparare pe o persoana.
azi i-am dat un sms in care i-am urat la multi ani ca azi faceam 10 luni, eram putin sarcastica...si dupa l-am intrebat daca acum e fericit si mi-a raspuns ca nu, apoi cand l-a intrebat de ce (stiam de ce) mi-a zis ca nu conteaza, dupa i-am zis ca conteaza si mi -a zis sa il las. apoi ma enerva si ii zisei ca eu ziceam sa ramanem prieteni macar (desi nu cred ca am putea sa fim prieteni dar totusi imi doream sa mai vb macar cateva mesaje pana ma obisnuiesc cu ideea), si ii zisei daca vrea sa il las de tot in pace si imi zisa ca da.
el zice ca de data asta nu ne mai impacam, dar totusi ma mai pune pe ganduri, adica pana acum isi schimba parola la facebook, de data asta nu si-a schimbat-o pana acum.
imi cer scuze ca v-am plictisit cu detalii, dar am vrut sa intelegeti cat mai bine intrebarea.
va rog sa ma ajutati cu sfaturi,pareri, orice vreti voi... nu stiu ce sa fac, nu stiu ce sa cred... as vrea sa imi ziceti ce credeti voi, ca o sa ne mai impacam desi zice altceva decat ceea ce simte? sau ce pot face ca sa nu ma mai gandesc la el?
va multumesc! sad

39 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se face.s-a terminat! gata!

| neutrino a răspuns:

Baiatul s-a cam saturat de tine, deja l-ai sugrumat! Lasa-l in pace macar pana in primavara, are nevoie de aer proaspat. Pana atunci, cauta-ti repede pe cineva cu care sa-ti petreci Revelionul.

| Ibrahimovic a răspuns:

Eu as spune sa-l intrebi macar de la ce a pornit totul, de ce nu a vrut sa mai vorbeasca cu tine, de ce iti vorbea urat si toate celelalte. Trebuie sa fie un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"va rog sa ma ajutati cu sfaturi" ce aveti voi 2 numai relatie nu e. e abureli de 15 ani. 15 17 cat aveti voi, tot aia. daca iti place asa continua, daca vrei ceva mai stabil cauta altul.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"e abureli de 15 ani"?laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Sunt. vezi ca pun o vorba rea la "gogu" daca ma mai corectezi ai grija.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing.Nuuuu fa asta.(Cine e "gogu"?) Ma ameninti, aaa?laughing) Scuze, dar nu rezist unor asemenea tentatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Barbosu imaginar.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Hm..ma spui unui "barbos imaginar"? Interesant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Dada. fiecare religie are unul. e imposibil sa nu il stii big grin

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu stiu, dar al meu nu e imaginar.Imi pare rau sa te dezamagesc.sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Atata timp cat tu si altii... restul de religiosi de pe Pamant nu l-ati vazut, tot imaginar ramane. tongue

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu l-am vazut, dar l-am simtit.M-a ajutat, de fapt m-a salvat.In fine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Daca as avea 10 bani de cate ori am auzit chestia asta, eram cel mai bogat om de pe Pamant laughing. dar "in fine" e chestia corecta de a pune fine unei conversatii care da deja in basme.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Boss,eu nu stiu ce ai auzit tu si ce nu.Eu iti spun ce am experimentat eu. Daca vrei sa crezi bine, daca nu, la fel.E decizia ta."in fine" e modul de a termina o discutie fara sa apara polemici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

1)Doub,...mie de ce nu imi spui Boss laughing?
2)Cum te-a ajutat, sau cum te-a salvat?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Boss(esti fericit?laughing).E o poveste lunga.Sa spunem ca am avut parte de un accident in care erau sanse de 99% sa morlaughing sau 100% sa raman mutilata.Ei bine, multumita lui Dumnezeu nu am patit nimic.Happy end.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Ca ai avut noroc sa scapi nu inseamna ca a fost mana "divina" la mijloc.si eu am scapat acum cateva luni de la moarte sigura, 3 secunde a facut toata diferemta. ce inseamna asta ca a fost dzeu la mijloc? dar pentru cei 2 oameni care au murit in acelasi accident unde a fost dzeu? prostii. mai sus ai mintit ca l-ai simtit, unde cand? ti-am zis eu, basme de astea ca sa va ridcati barbaosul in slavi exista de 2000 de ani in coa, sa speram ca in 2 3 sute de ani scapam de prostia asta de religie ca deja oamenii par dusi cu pluta. voi nu va dati seama de o chestie, religiosii. cand ziceti ca pe voi va "ajuta" va dati seama ca spuneti automati ca si pe altii nu ii ajuta? si totusi il pupati in dos de dimineata pa seara. e penibil. dar poate in mintea voastra va simtiti mai bine asa, ce ziceti "poate merit, sunt mai bun ca ala ". putina critica de dimineata sa mearga ziua mai bine.
app, neata laughing.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Neata si tie. Dumnezeu m-a salvat.Nu exista coincidente.Si te-a salvat si pe tine.Fiecare are destinul lui. Dumnezeu ajuta pe oricine doreste asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Waa saracuta de tine sad E o poveste lunga.Mi-o spui? ..Nu sunt fericit..doar intrebam tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Crezi ca cei 2 care au murit atunci nu si-ar fi dorit? aveau neveste si copii. ce bun e dzeu tau, m-a salvat pe mine dar de familiile la cei 2 il doare in dos. e si asta o chestie

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

"Saracuta de tine"-Sunt intreaga.Ti-o spun cu alta ocaziehappy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Cu ce ocazie?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand voi fi pregatita psihichappy(Glumesc).O sa-ti fac un rezumat: Intr-o zi mi-au cazut in cap "niste" geamuri si niste oglinzi.Mda,nu suna dramatic, dar chiar a fost foarte nasol.E o poveste lunga.Cum spuneam, erau sanse de 100% sa fiu mutilata.Saraca mama.a crezut ca am muritlaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Uneori te simt ca pe o carte interesanta care trebuie citita. Daca ai fi o carte m-ai lasa sa te citesc?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiuhappy. Probabil mi-as pastra misterele doar pentru minelaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doub):

Nu cred ca ar trebui.

| einsteinchen a răspuns:

Cati ani ai si cati ani are el? Si cu ce va ocupati?

| loveM explică (pentru einsteinchen):

Suntem elevi. eu aproape 17 si el 17 jumate.

| einsteinchen a răspuns (pentru loveM):

Am si eu o fata (15 ani).
Pentru voi prioritatea ar trebui sa fie invatatura, sa va faceti un viitor solid (salariu bun). Nu stiu cum sa-ti explic in asa fel ca sa ma intelegi, insa dragostea adevarata o vei intelege mult mai tarziu. Acum voi doar sunteti prieteni.
Optez si eu pentru raspunsul dat de anonimul 95. Nu a murit mama baietilor, ai sa mai fii prietena si cu altii. Succes la scoala!

| loveM explică (pentru einsteinchen):

Multumesc pentru sfaturi! si la scoala ma descurc destul de bine.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace.Il cam stresezi cu mesajele si poate chiar il enervezi. Baietii nu suporta fetele stresante ..trebuia sa ii mai lasi libertate.Si in plus, daca chiar te iubeste cu adevarat la un moment o sa revina. Daca nu, nu.Viata merge mai departe.Incearca sa fii independenta si nu sta dupa el.

| Trandafirii a răspuns:

Buna, incearca sa vb. cu ai lui

| scanappino a răspuns:

Nu il mai stresa, poate are dreptate omu, esti prea sufocanta... daca regreta lasa'l sa te caute el nu mai tot ii pune intrebari. daca te iubeste te cauta el daca nu, asta e. trebuie sa astepti, degeaba il tot suni ca probabil asta il deranjaza si mai tare. o seara placuta!

| loveM explică (pentru scanappino):

Mi-am dat seama... eu nu il mai caut. astept sa treaca timpul, desi parca sta in loc. sad

| Brotacel12 a răspuns:

Ii oferi mult prea multa atentie, chiar e posibil sa il sufoci, acum ce trebuie sa faci e sa lasi pe moment lucrurile cum sunt si sa il lasi sa se gandeasca la ce simte pentru tine, daca mai simte lucruri pentru tine o sa te caute garantat, daca nu, nu are rost sa iti pierzi timpul cu el

| anonimul95 a răspuns:

Lasa-l pe el sa decida daca te iubeste sau nu. Nu te mai tine dupa el ca ii dai mai multe motive sa nu te mai vrea. Daca ii va parea rau te va cauta el, iar daca nu, nu.

| andreipiuara a răspuns:

Uite deci intreaba-l asa Ma mai iubesti? daca zice nu continua sa il intrebi de cateva ori de ce daca nu-ti zice zi macar zi-mi de ce sa stiu daca ati spune incearca sa te impaci cu el zi ca iti pare rau ili iubesti si eu zic ca poate merge daca nu sad
Nu iti e sortit cu el.

| loveM explică (pentru andreipiuara):

Pai stii, dupa ce s-a calmat mi-a zis ca ma iubeste...imi zicea ca nu ma iubeste ca sa ma enerveze si a reusit... crying si ma iubeste dar are orgoliul ala idiot.