| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU deci un baiat din clasa de la mine nu stiu adica tot ii place sa ma enerveze face tot posibilul...cand faceam un joc de pe caiet l-am intrebat daca ma iubeste mi-a raspuns ca da... iar peste cateva zile l-am intrebat daca ma place si mi-a raspuns ca : 'Eu sa te plac. hmmm' nu stiu ce sa mai cred! Va rog sa imi spuneti cam ce inseamna

Răspuns Câştigător
| AWonderfulDay a răspuns:

E un baiat nehotara. clarwinking
Spune-i sa-ti zica verdee in fata da sau nu?
oricum dragostee? nu cred... nu se iubestee asa deodatawinking
poate te placewinking

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,poate te place,dar asteapta un semn din partea ta.
Discuta cu el serios,sa vezi ce simte mai exact pentru tine si poate ca te place insa are retineri in a face primul pas,sa iti ceara prietenia. Exista si alta varianta,adica ca poate glumeste cu tine,depinde cum se comporta el in general,daca e asa genul mai cuminte si timid sau e genul care se baga in seama cu toate fetele.
Dar e foarte posibil sa te placa,daca te tachineaza, incearca sa vb cu el sa vezi intentiile lui, asta daca si tu il placi.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Salut
scuze ca iti zic.
asa am facut si eu cu mai multi colegi,adica ne prosteam. un coleg a zis : vrei sa fii iubita mea(la caterica)? si eu am zis :da(tot caterinca).si eu le zic la majoritatea colegilor ca ii iubesc, dar ma prostesc. in zilele de azi, multi sunt neseriosi si deloc sinceri. bft

| ShakeIt a răspuns:

Ignora`l, ignora`l si iar ignora`l. Daca il placi si tu da`i DIN CAND IN CAND atentie, dar taie`i elanul apoiwinking
Eu zic ca te place, dar este mult prea copil, sau face misto, deci ideea cu ignoratul e foarte eficientawinking
funda?

| crooxel a răspuns:

Pai...cred ca vrea sa auda si de la tine ca il placi

| DiNiSka a răspuns:

Eu cred ca mai are sentimente pentru tine si ashteapta ca tu sa-i faci macar un semn ca iti place de el
lasa un bilet pe masa si el sa vada sau pune-i in carte
dar mai bine roaga o colega sa-i spuna lui ca tu ashteptzi macar un sfat sau semn
funda PLeAsE )))))))

| amy21emy a răspuns:

Buna! In primul rand consider ca ai facut o greseala ca l-ai intrebat daca te place, trebuia sa fi putin mai diplomata si sa iti cauti raspunsul altfel. Tinand cont ca baietii se maturizeaza mai greu s-ar putea ca intrebarea ta sa il fi facut sa se simta un adevarat barbat. Nu am de unde sa stiu daca te place si mai mult daca te iubeste, asta vei simti numai tu.