| twopeist15 a întrebat:

Deci vreau sa imi ziceti si mie un antrenament de 3 zile pe saptamana acasa...Am 15 ani inaltime 1.70 si 55kg ..De facut fac flotari si tractiuni la bara si am si haltere dar nu gasesc pe net un program bun...Scuzati categoria dar e cea mai vizualizata

Răspuns Câştigător
| hondru a răspuns:

Pai cel mai indicat daca vrei 3 zile pe saptamana.luni faci pieptul=intins pe banca.ganterele ca si cum ai tine bara in mana.si 3 serii.greutaile tile pui singur in functie cat sti ca poti sa duci..inpreuna cu pieptul faci si tricept deoarece exercitiile la piept solicita mult bicepsi. miercuri spate.tractiuni pentru spate.din nou flotari dar de data asta apropi mainele.in pumni.ererciti cu gantera din pozitia drept.te apleci incet in fata.iti pui un sprijin in care sa ti mana si gantera este lasata jos si revine iar sus.3 seriii.vineri umeri.cu ganterile gasesti exerciti pe nett pentru umeri.din fiecare exercitiu cate trei seri.in zilele libere flotari abdomene

7 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Personal recomand sa-ti faci un abonament la sala, pentruc a acolo gasesti un instructor care iti poate spune exact ce e mai bine pentru tine.
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| hondru a răspuns:

Ce tip de muschi vrei sa iti antrenezi?

| twopeist15 explică (pentru hondru):

Deci tot..sunt pe net niste antrenamente; luni piept si brate si faze din astea...dar vr cu tot cu serii si si repetari..ma intelegi ce vr sa zicbig grin

| hondru a răspuns (pentru twopeist15):

Te inteleg.fac sala de 2 anilaughing

| hondru a răspuns (pentru twopeist15):

Pai cel mai indicat daca vrei 3 zile pe saptamana.luni faci pieptul=intins pe banca.ganterele ca si cum ai tine bara in mana.si 3 serii.greutaile tile pui singur in functie cat sti ca poti sa duci..inpreuna cu pieptul faci si tricept deoarece exercitiile la piept solicita mult bicepsi. miercuri spate.tractiuni pentru spate.din nou flotari dar de data asta apropi mainele.in pumni.ererciti cu gantera din pozitia drept.te apleci incet in fata.iti pui un sprijin in care sa ti mana si gantera este lasata jos si revine iar sus.3 seriii.vineri umeri.cu ganterile gasesti exerciti pe nett pentru umeri.din fiecare exercitiu cate trei seri.in zilele libere flotari abdomene

| hondru a răspuns:

Toate exercitiile cu ganterele le gasesti pe net pentru o mai buna vizionare asupra pozitiei si a exercitiilor.google.scri exerciti gantere piept. spate umeri.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Eu unul iti recomand sa incerci aplicatia de pe AppStore sau GooglePlay numita: "Just 6 weeks". Da rezulatate! Iar daca nu ai smartphone acceseaza link-ul urmator : http://www.menshealth.ro/fitness/lucreaza-toti-muschii-2125557/ Spor la munca!