| Uniberus a întrebat:

Salutare, as putea sa imi cresc masa musculara acasa avand haltere, bara de tractiuni si manere pentru flotari? Daca da as dori si un program de antrenament

Răspuns Câştigător
| DarkRed a răspuns:

Da, poti sa cresti mult mai bine ca altii care se duc la sala.

Program de antrenament: iti recomand amtrenamentul german, cauta pe google despre el!
Cat despre bara de tractiuni iti recomand sa faci set piramidal de tractiuni.
Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru DarkRed):

Serios? Cu cateva exercitii amarate ( probabil si cu o nutritie praf ) cresti mult mai bine decat altii care fac sala?

Alt copil mic care isi da cu parerea.

| DarkRed a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu m-ai inteles, nu am spus ca daca va face antrenamente cu haltera si cu bara de tractiuni va progresa mult mai bine decat ar face-o la sala, am spus ca va creste mult mai bine decat "altii" care se duc la sala si sunt paraleli cu executarea exercitiilor, cu intensitatea antrenamentelor, etc.
Te asigur ca daca se va tine de treaba cu antrenamentele cu haltera si cu bara de tractiuni si va avea o alimentatie destul de bogata in macronutrienti, va pune cu usurina cel putin 5kg de masa musculara intr-un an, indiferent daca este ectomorf sau nu.

Te rog nu mai eticheta pe cineva doar din simplul fapt ca nu ai inteles ce-a vrut sa spuna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru DarkRed):

Asta e altceva, ca te referi la aia care merg la sala si habar nu au sa se antreneze... tu in comentariu ai generalizat.

5 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Daca vrei sa o dai mai mult pe calistenice, da. Se poate.

| Livelord a răspuns:

Atat timp cat ai nutritia bine pusa la punct si niste motivatie, se poate.
Daca te antrenezi si nu mananci corespunzator, neavand macronutrientii necesari, nu o sa vezi rezultate considerabile.