| libelula55 a întrebat:

din nou vin cu o intrebare tot legat de acelasi subiect ieri va ziceam ca mi-a intarziat menstruatia 11 zile si ca luna asta am facut sex anal ( stiu nu se poate ramane de la sex anal gravida) insa pe langa am mai facut si sex neprotejat de vreo 2 ori cu prietenul meu. Am mai facut si niciodata n-am ramas insarcinata. Iar acum stateam si citeam alte intrebari de pe site care aveau legatura cu sangerarea de implantare a sarcinii si cineva zicea ca nu tine mai mult de o zi. Eu am avut timp de 3-4 zile niste scurgeri maro care in unele zile era mai abundanta si in altele nu iar azi cand am verificat chilotul miroseau cumva a sange si era maro inchis. Oare sa insemne chestia asta o menstruatie? Sau? Ma gandesc ca sange de nidatie nu este daca persista de 3-4 zile voi ce parere aveti? Sani tin sa mentionez ca prin data de 18-22 octombrie m-au durut dar de atunci nimic.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 11 zile de intarziere, poti face un test de sarcina ca sa fii sigura.
In plus, avand sex vaginal neportejat, in perioada fertila, bineinteles ca poti ramane insarcinata.
Poate ai mai facut tu si alta data, dar poate ca "alta data" nu erai in perioada fertila, iar luna asta ai fost si posibil chiar sa fii ramas insarcinata.

| mihai69 a răspuns:

Din păcate, și de la sex anal poți rămâne gravidă. Nu direct, dar cum ziceam - din nefericire - se pot întâmpla accidente: ejaculează afară și / sau sperma se scurge din tine peste labii și intrarea în vagin... ups! dacă ești în perioada fertilă... ai pus-o!

| sofisis a răspuns:

La mine sangerarea de nidatie s-a comportat ca o mini-menstra. Mi-a venit cand trebuia sa imi vina menstruatia. Roz la inceput apoi maro. A tinut cateva zile. Deci...
Sanii nu prea vad ce legatura au.

| mentholinks a răspuns:

Intreab-o pe maicata. Ea stie mai bine.

| Lola05 a răspuns:

Fa un test de sarcina... E cea mai simpla varianta.