| Scarlettttttttt a întrebat:

Mi-a întârziat ciclul o zi,însă am simptome ca ar trebuii sa imi vina(oboseala,dureri de spate, dureri de sâni). Imi fac griji deoarece am un ciclu destul de regulat...deși in luna Martie mi-a venit la 21 zile, cand de obicei imi vine la 26-28. Nu am mai facut sex de la sfârșitul lui Ianuarie(nu a fost total neprotejat, primele 3 minute nu am folosit prezervativ, dar dupa am folosit). De atunci mi-a venit ciclul de 3 ori, dar imi fac griji deoarece stiu de sângerarea de implantare...Menționez ca actul sexual s-a produs înainte de ciclul menstrual cu 2 zile, perioada nefertila. Este posibil sa fie o dereglare?

Răspuns Câştigător
| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Din ce spui, cel mai probabil este o dereglare, nu prea ai de ce sa iti faci griji, ai fi avut deja vreo 2 luni jumatate de sarcina si ar fi inceput sa se cunoasca prin simptome.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ai avut in luna martie cel mai scurt ciclu menstrual considerat normal, per ansamblu nu se poate incadra ciclu tau nici macar la cel partial regulat. Din cauza acelei variatii mari ca numar de zilele aparut intre 2 c.m. consecutive se poate considera ca un nou episod se poate repeta oricand si din acest motiv cuclul tau este neregulat. Insa in nici un caz nu poti fi insarcinata. Menstruatia reprezinta garantia ca in ciclul menstrual anterior nu a luat nastere o sarcina. Multa sanatate.

| Maleficent001 a răspuns:

Ii cel mai posibil sa fie o dereglare, nu te mai ingrijora