| Kidutsa a întrebat:

Dragostea face ravagii din nou, Again, dar nu am ce face, sufletul meu nu-mi cere voie cand se indragostestesad
Povestea mea este urmatoarea:
Am cunoscut un baiat in lumea decembrie mai exact pe 6 decembrie 2010.Totul parea minunat, desprins din poveste. Mi-a cerut numarul si adesa de email. A doua zi am primit sms.De atunci tot vorbesc cu el pana cand de craciun aflu ca are prietena, m-a durut ingrozitor, dar totul era doar la inceput, am fost in club si "intamplator"au venit si ei doi."Intamplator"au stat si la noi la masa. Wtf!?! A fost oribil, m-a durut ingrozitor, dar am trecut.Toata seara s-a uitat la mine cu o fata gen:"Imi pare rau!"
A doua zi am continuat sa vorbim prin mesaje, pana de revelion cand prietena lui a vazut mesajele si "I-a interzis" sa vorbeasca cu mine.Atunci s-a rupt firul pentru o luna. Dupa o luna sunt un pretext "da-mi si mie pozele acelea"am inceput iarasi sa vorbim.Si am vorbim tot asa pana el a aflat ca-l plac, adica eu intr-o seara nu mai puteam de suferinta si am rabufnit si i-am spus totul, atunci mi-a dat de inteles ca ceva o sa se intample intre noi.Asa s-a intamplat. A venit ziua mea, l-am invitat, el nu a venit fiind obligat sa se duca cu prietena in alta parte.Pe la ora 12 noaptea doua prietene au plecat cu masina si l-au luat din locul respectiv, el lasandu-si balta prietena si venind la mine.La plecare eram singuri l-a intrare, se uita la mine inainte sa plece si imi da un sarut! Ufff! Ma inmuiasem...love struck
Dupa o perioada de vorbit si altele, am fost la un majorat care ne era prieten comun, el nu a venit cu prietena, dar verisorii paraciosi ai fetei au fost. A venit la mine si m-a luat in brate si mi-a zambit. Dupa o jumatate de ora in care ne zambeam si radeam impreuna se uita atent la mine, muscandu-si buzele si intrebandu-ma subtil "Pot si eu sa te sarut?"si ne-am sarutat, toata seara am stat impreuna, nu i-a pasat ca lumea o sa-i spuna a doua zi prietenei lui si etc. Dupa o saptamana i-am spus ca asa nu merge, si cu mine si cu ea si l-am pus sa aleaga intre mine si ea.In seara aia s-a despartit de ea si ma gandeam ca o sa stea cu mine, dar nu a fost asa, a doua zi fata s-a milogit de el sa se impace si s-au impacat.Acum vorbim, dar ceva s-a destramat, nu mai vorbim asa des, zi de zi cum vorbeam, acum vorbeste cu mine cand isi mai aminteste. Ce sa fac?
Il iubesc si cred ca si el ma place.Si apropo mie mi-a spus ca sta cu fata doar din mila, Ce sa mai cred?
Plzzz help me!love struck
funda=vot!love struck
cel mai bun sa >castige:

4 răspunsuri:
| Allex7 a răspuns:

Sincer eu nu as vrea sa fiu in locul lui, cum po-ti sta cu cineva doar din mila [oricum o raneste si pe fata aceea] Trebuia sa vina la tine sa ti spuna TE IUBESC si sa fi-ti impreuna pana la adanci batraneti. nu poate sta cu 2 de ce nu face o alegere importanta in viata lui?

| mary_1521 a răspuns:

Daca este de mult cu ea nu sta din mila, sta pentru ca o iubeste iar tie ti-a spus ca sta cu ea din mila ca sa nu-i mai pui intrebari, iardaca ai placea de tine ati spun sigur ca nu se mai inpacau.nu mai avea atata incredere in baieti in general fii stapana pe tine si contoleaza tu situatia nu te da batuta.

| ovidius a răspuns:

Din câte scrii, se pare că el a făcut deja alegerea.
Dacă eşti convinsă că îl vrei pentru tine, insistă mai mult pe lângă el, deşi un om care îşi lasă aşa uşor o prietenă, poate face face acelaşi lucru şi cu tine la un moment dat. Nu?

| crazy_5962 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa discutati pe tema asta...trebuie sa vezi ce simte daca nu iti da semne laal in pace si gaseste altul! ai grija poti sa fii dezamagita.si inca un lucru ai mare grija ca se poate si altfel.ce a facut ca fata aceea se poate sa fac si cu tine.
sper ca team ajutat.succes