| silviu766 a întrebat:

Dupa cum stim toti luni este ziua indragostitilor.(sunt baiat)sunt impreuna cu o fata, doar de cateva zile(la fel si prietenul meu), prietenul meu a invitato pe prietena lui la un "suc" luni.eu sunt mai timid, si nu am vrut sa o invit(pe prietena mea). dar prietenul meu a vorbit pe mesenger cu prietena mea si din vorba in vorba, el i-a zis ca merg impreuna la un "suc" luni (prietenul meu cu prietenasa)si prietena mea a zis ca si ea ar merge daca asi invitao eu.big grin, dar eu de felul meu sunt mai timid, si nu prea le am cu vorbele daca intelegeti. straight face, asa ca nu am invitato. pentru ca chiar ma TEM (speriu) de ce s-ar putea intampla (daca asi invitao ar fi o intalnire in 4, cea ce nu ma prea deranjeaza). ce ziceti, sa o invit sau nu? repet, nu le am cu vorbele si sunt mai retras, putin. VA ROG ajutati-ma PLZZZ dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| unnimeni a răspuns:

Pai multi si-ar dori sa aiba pe cine invita la un suc pe 14 februarie dar nu au, cu atat mai mult cand sti ca ar dori asta.
Invit-o la telefon, e mai simplu.
Poti sa ii cumperi un buchet de trandafiri e 15-20 lei, sigur se va bucura.
Pentru un baiat timid, intalnirile in 4 sunt mai potrivite, cand te vei bloca (cum probabil se va si intampla), vor deschide ceilalti un subiect.
Poarta-te natural si fi respectos.
Simtiti-va bine!

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Atunci e cazul sa vorbesti cu faptele, daca cu vorbele nu iti mergelaughing

| Ingerash a răspuns:

Invito mai draga ca altfel se supara fata,si sa ii dai o floare, asa ar fi ziua perfecta pentru ea, invit-o nu mai fi rusinos ca na.e iubita ta

| Phutui a răspuns:

O floare ceva, o atentiehee hee [totusiis cateva zile] si dc sa iti fie rusine?laughing)ce, ai 12 ani?

| Miley a răspuns:

Tot zic sa incerci daca iei i-ar placea de ce nu? Si daca nu te deranjeaza ca sunteti in 4... Poti sa ii spui pe mess sau mai bine fata in fata.Ori cum ce s-ar putea intampla?

| buterfly a răspuns:

Pai draga silviu, eu zic sa iti faci curaj si sa o inviti pentru ca ar aprecia foarte mult zic eu!
Lasa pentru un moment timiditatea deoparte si invit-o la suc pentru ca sunt sigura ca ea asta asteapta!winking
Daca ea a vb si pe mess cu prietenul tau o sa fie si mai usor sa o inviti. Poti sa-i zici ceva de genul:"Am auzit ca ai vb cu prietenul meu pe mess si ai aflat ca el iasa cu prietena lui la un suc si vreau sa iti propun sa iesim si noi la un suc!"

Hai ca nu e mare lucru!tongue
Succes! si Happy Valentine's Day! bye bye

| silviu766 explică:

Si am uitat sa spun faptul ca... daca e sa o invit. sa ii cumpar ceva ciocolata, flori etc. acolo unde o sa mergem cred ca vor fi mai multi oameni.si mie rusine.nu stiu cum sa zic big grin

| silviu766 explică:

CITITI VA ROG, doar ca sa stiti sunt in clasa 7-a la scoala tongue daca ii iau un trandafir rosu.si noi 4. neam gandit sa mergem de la scoala.la ora 2 terminam orele si mergem toti 4. unde sa pun trandafiru? sau sa merg cu el in mana laughing? nu ma cunoasteti pe mine.nus genul de persoana care sare cu gura.adica sunt retras. ma tem sa o invit ca daca mergem noi 4 acolo si zic vreo tampenie.sau mai multe I don't want to see si ma vad imi multi peacolo.si inca ceva.cum sa sarut o fata?laughing n-am facut-o veci pana acuma.pe gura ma refer. si nu stiu de ce, pana acum mai mi-a placut de niste fete dar cand eram cu una si discutam cu ea sau altceva. nu aveam emoti eram linistit.dar acum cu asta e altfel.cand trec pe langa ea imi bate inima mai tare happy si cand discut cu ea mi se face cald.incep sa rosesc straight face si cred ca daca imi da un sarut ma topesc...ma far rosu ca un burac!?