| angelkissing a întrebat:

E a doua oara cand va adresez aceasta intrebare dar nu am primit raspunsuri destul de clare la intrebarea anterioare deci am sa o repet.La mine in oras o familie de chinezi si-au deschis un magazin de haine exact langa blocul meu.Intr-o zi am trecut pe langa magain si vad un "chinezoi" cam de varsta mea, fara sa vreau am zis putin mai tare : ce dragut e!
si plec mai depare, cand sa trec strada prietena mea mi-a spus ca el a iesit afara dupa ce am strigat si ca ma privea de atunci. Apoi m-am intors din oras si m-am oprit pe banca din fata magazinului, dupa 5 minute ma vede si iese in fata magazinului se pune pe o boldura si ma privea.In fine nimic serios.A doua zi vin de la scoala(chiar dupa examen, sa ma si laud am luat 8, 60 la mate si 9.78 la rom) si ma apropi de managazin, cand ma vede a devenit agitatlaughing apoi a uracat in masina.Eu si cu o colega ma asez pe aceeasi banca pe care statusem cu o zi un urma, dupa aproximativ 5-10 min pleca cu masina in timp ce se apropia de banca ma privea si cand aproape sa treaca de mine iese pe geamul masinii si imi zice: Hiii! Eu in culmea extazului laughing) ii fac cu mana si zambesc. A treia zi nu mi-a mai vorbit, nici urmatoarele zile dar in schimb ma priveste cand trece pe lanaga mine iar uneori are inteletia de a se apropia de mine dar ezita|:. Saptama asta am plecat la bunicii, am lipsit 5 zile, cand am venit acasa am iesit sa cumpar ceva si m-am intalnit cu el, pur si simplu s-a blocat cand m-a vazut, a ramas pe loc bineinteles si eu am avut aceeasi reactie. A fost jenant.Intrebarea mea este : Ma place? Sau pur si simplu nu e nimic? Si in nici un caz nu o sa il bag eu in seama.App scuzati greselile de ortografie, pun intrebarea de pe telefon.Multumesc anticipat. Daca faceti misto mai bine nu raspundeti :*. Pana la urma am nevoie de ajutor.

2 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca te intreb dar Ce varsta ai tu? Dar el asa cu aproximatie cam cat crezi ca ar putea avea? Desigur probabil e major! Apropo el este printre putinii baietii ca sa zic asa care ti ar da semne ca te ar placea? Inca ceva Daca 10 baieti s ar comporta ca el ce ai face pe care l ai alege? Scuza ma ca sunt foarte dur cu tine dar cred ca ar trebui sa vi cu picioarele pe pamant si sa gandesti un pic cu creierasii ok? Dar daca ai o varsta destul de frageda nu vreau sa mai continui sa ti mai zic cine stie ce! Dar Daca si tu il placi Asta e! Succes!

| rocco09 a răspuns:

Te place mai fetito doar ca e timid si complexat, e in tara straina, limba, cultura civilizatie! E cazut din plop! Daca nu iti e greu poti sa.l bagi tu in seama!