| DeliaCute a întrebat:

Buna TPU.E vorbă despre un băiat, e din clasă paralelă. Prima oară când am vorbit a fost când a intrat în clasă la noi și am ras despre o fază eu am zis o glumă și el a râs și a continuat-o și am râs amândoi. De atunci iese mai des pe hol, se uita la mine dar se uita doar cand suntem singuri sau când nu sunt anumite persoane.Ieri era de servici și am fost la el jos să îl întreb despre un profesor el a zis ca nu e acolo a dat să zică ceva Dar a renunțat și eu am plecat (s-a uitat în ochii mei si a lăsa capul ușor pe spate când vorbeam). Stăteam odată la calorifer vorbeam cu un băiat și a venit și el numai ca îmi evita privirea.In tramvai eram amândoi față în față la o distanță de câțiva pași și se uita insistent la mine și își trecea mâna prin păr.Azi când a venit în clasă (era multă lume) nu s-a uitat dar s-a atins de mine(avea loc pe unde să treacă dar am dat umar în umăr ).Se comporta ciudat.El de obicei râde dar când apar eu devine serios. Credeți ca poate însemna ceva? Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede că eşti drăguţă, dar e pămpălău şi nu ştie ce să-ţi spună.

| DeliaCute explică:

Ceea ce nu înțeleg eu e de ce când e multă lume nu se uita la mine iar când e singur se uita.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Sigur sunt niste semne ca cel putin te simpatizeaza, daca nu, chiar sa te placa. Cred ca ar trebui sa mai astepti maxim 3-4 zile,daca el tot nu o sa iti zica nimic,fii tu indrazneata! Intra in vorba cu el,de ce nu, iar printr-o gluma. Intreaba-l ce face. Daca iti ocoleste privirea, spune-i "uita-te la mine, nu te mananc " si zambeste-i. Incearca sa deschizi subiectul usor, usor. Intrebarea e: Tie iti place de el?

| Barbu123456789 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa te bagi mai mult in seama cu el daca ti se pare simpatic si daca el da semne ca vrea sa vorbească cu tine inseamna ca este interesat de ce spui si poți sa discuți iar daca el nu prea se dă interesat si încearcă sa caute motive sa plece inseamna ca nu prea ai ce cauta in vorbă cu el dar din ce ai scris tu în intrebare cred ca este cam timid sa iti zică ca ii esti drăguță si ca ar vrea sa discutați mai des.Asa ca asculta-mi sfatul si fi sincera cu el daca esti mai curajoasă poți sa il si întrebi daca ii iesit simpatica. Oricum daca ii place de tine nu o sa renunte si tot iti va dă semne ca te place dar si tu trebuie sa le observi. Oricum eu cred ca totul va veni de la sine. Primesc ceva?