| DeliaCute a întrebat:

Buna TPU.E vorbă despre un băiat, e din clasă paralelă. Prima oară când am vorbit a fost când a intrat în clasă la noi și am ras despre o fază eu am zis o glumă și el a râs și a continuat-o și am râs amândoi. De atunci iese mai des pe hol, se uita la mine dar se uita doar cand suntem singuri sau când nu sunt anumite persoane.Ieri era de servici și am fost la el jos să îl întreb despre un profesor el a zis ca nu e acolo a dat să zică ceva Dar a renunțat și eu am plecat (s-a uitat în ochii mei si a lăsa capul ușor pe spate când vorbeam). Stăteam odată la calorifer vorbeam cu un băiat și a venit și el numai ca îmi evita privirea.In tramvai eram amândoi față în față la o distanță de câțiva pași și se uita insistent la mine și își trecea mâna prin păr.Azi când a venit în clasă (era multă lume) nu s-a uitat dar s-a atins de mine(avea loc pe unde să treacă dar am dat umar în umăr ).Se comporta ciudat.El de obicei râde dar când apar eu devine serios. Credeți ca poate însemna ceva? Ce ar trebui să fac? Premiez cel mai bun răspuns câștigător.

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Sa vorbesti cu el simplu,avem abilitatea umana de a putea sa ne transmitem gandurile vocal, asta am facut mereu dar vad ca noi uitam de asta, fara fb, mesaje si in fata in fata, eu nu pot sti ce comportament are? daca te place? doar tu poti sa cunosti aceste lucruri, totusi nu il speria cu relatile de la inceput bine, nu il sacai de la inceput, nu il stresa, nu te da la alta baieti ca sa il faci geloasa ca asa fac multe din pacate fac mult rau pentru ca noi usor ne pierdem increderea si noi cautam o fata serioasa daca vedem pe una ca umba cu unu cu altul ne dam seama ce fata e