| DeliaCute a întrebat:

Este vorbă despre un băiat pe care îl plac de vreo lună.E din altă clasă, el fiind cu un an mai mare ca mine.Mie îmi plăcea fizic de el de mai demult dar în rest nu aveam sentimente pentru el.Toate astea până intr-o zi când a venit în clasă la mine și am râs amândoi despre o chestie.De atunci iese mai des pe hol,se uita la mine (nu înțeleg de ce dar se uita doar când e mai puțină lume,când vine prin clasă la mine nici nu se uita decât scurt când intră și atat ). uneori când mă vede ca sunt pe sală fuge înapoi în clasă sau gen el e în clasă băga capul pe ușă să vadă cine e pe sală mă vede și se băga repede înapoi(e ciudat.).În tramvai stăteam față în față și se uita insistent și își trecea mâna prin păr.Când era de servici am fost la el să îl întreb despre un profesor și mi-a răspuns,a dat să zică ceva însă a renunțat ca eu am plecat.Odată a venit în clasă și desi avea loc pe unde să treacă s-a atins de mine.Duminică mi-am făcut curaj să îi dau mesaj și i-am scris "bună." și după de frică am scris "scuze nu era pentru ține " iar el a răspuns așa :"? :\(emoticonul ala care exprimă dezamăgire,confuzie ) ".A două zi a ieșit în fiecare pauză (de obicei iese doar din când în când ) și se uita. stătea efectiv singur și se uita, adică posibil să fi ieșit ca să se uite.Credeți ca simte ceva? Ce ar trebui să fac?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu zilnic placi pe altcineva?

| DeliaCute explică:

E aceiași persoană -_-.

| RAY a răspuns (pentru DeliaCute):

Ce varste aveti?

| DeliaCute explică (pentru RAY):

Eu 14 el 15.

| Gotye a răspuns:

Iti voi da cateva sfaturi, sper ca vei tine cont de ele. In primul rand, ma bucur vazand ca nu este doar o atractie fizica, ci este ceva mai mult de atat si de aceea incerc sa te ajut. Incearca sa vorbesti cu el, fie prin mesaje, fie fata in fata, este cel mai bine. Desi pare greu la inceput, vei vedea ca va deveni usor in timp. Momentan, rezuma-te la a-i trimite un mesaj... observa modul in care iti raspunde si astfel vei vedea daca puteti merge mai departe cu conversatia. Din ceea ce ai scris, pareti indragostiti unul de celalalt, desi aveti inca varste relativ mici, poate iesi ceva frumos intre voi...desigur, cu rabdare si cu sentimente sincere. Intra in vorba cu el, discutati subiecte comune, incercati sa va vedeti si in afara scolii, in limite normale, si vei vedea ca veti avea de castigat. Fa primul pas, anticipez ca nu vei regreta. Iti urez succes!

| DeliaCute explică (pentru Gotye):

După toate acele lucruri, el a venit azi la mine eram pe hol (m-a prin singură ) și mi-a zis cu un ușor ton de reproș dar zambindu-mi :"aa deci ai greșit destinatarul ăă" a așteptat o reacție din partea mea dar eu pur și simplu m-am blocat.Nu i-am răspuns și văzând așa el a plecat repede, e emotiv. Dacă vroia să își bâtă joc putea să zică ăia luni sau în orice altă zi (duminică am trimis mesajul ) nu după aproape o săptămână zic eu și putea de față cu toată lumea ca să facă mișto, nu când suntem singuri.Nu știu ce să cred despre asta, nu știu ce înseamnă.Îți mulțumesc mult pentru sfaturi! Îți voi recompensă răspunsul.