| superpissy40 a întrebat:

Este adevarat ca daca inca esti virgin/a la o varsta inaintata(25-30 ani, ba chiar si mai mult) pot aparea probleme hormonale? Puteti sa imi detaliati? Am tot auzit mituri si vreau sa elucidez misterullaughing Funda happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Mii si milioane de maicute si femei care nu s-au casatorit niciodata si nu au viata sexuala, nu au probleme hormonale.
Problemele hormonale apar din alte cauze, cele mai mult din mancarea neadecvata pe care o inghitim zilnic si care nu are cantitatea de vitamine, minerale si aminoacizi, necesare pentru buna functionare a glandelor.
O viata dezordonata si mancare neadecvata, sunt de fapt cele 2 elemente, cele care dau hormonii peste cap.

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu stiu, dar chiar daca esti virgin/a multi se masturbeaza, deci si hormonal cred ca rezolva cumva problema.
In schimb trebuie sa recunosc ca sunt tare ciudati dupa un timp ( sa zicem peste 30 de ani) cei care au ramas virgini happy

| Adry05 a răspuns:

Daca practici macar masturbarea cred ca e ok

| RAY a răspuns:

E genetic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te iei după mituri ajungi prea repede unde nu trebuie.
Virginitatea este un mit în sine.
Hormonii nu se pricep la mituri.
Hormonii sunt semnale chimice care reglează totul în organism și fac un balet comun, depind enorm unii de alții.
Până la menopauză, hormonii reglează ovulația.
Doar atât.
Dacă ai sau nu viață sexuală activă. nu e treaba hormonilor să decidă și nici nu țin cont de asta.

| Plato a răspuns:

Nu e adevarat. Sexul nu e vital sau indispensabil, poti trai linistit fara, te asigur ca nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme hormonale nu au ce, omul poate rezista farã sa faca sex. Oarecum.

Pot aparea unele probleme daca nu iti iei doza de afectiune, companie, sa te simt ca un outcast.

| LupusDei1993 a răspuns:

Pai, eu am 25 si da, sunt doar simple mituri.

| andrey69 a răspuns:

Nu stiu exact daca este valabil si pentru virgine insa odata ce iti incepi viata sexuala incep si schimbarile organismului iar ne mai facand asta la un momendat organismul este afectat, uneori si doctorii recomanda sa faci sexwinking