| AngelOfMoon a întrebat:

Este o fata in clasa care e placuta de mai mult baieti dintre care ma numar si eu.Si imi place mult de ea, dar ceialalti baieti care o plac deja se dau la ea.Am incercat si eu si am reusit.
Am si eu niste calitati :sunt bun la desen si amuzant. defecte:sunt putin grasut (cineva mi-a spus ca fetelor le plac de mine pentru ca sunt mai plinut).
1.Cum sa fac sa ma bag in discutie cu ea (e noua)?
2.Cum as putea sa ii indepartez pe ceilalti (3 colegi se mai dau la ea)?
3.Va rog nu va bateti joc(Cum fac foarte multi).
Dau funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu ce ai reusit daca ne ceri sfaturi... poate ma lamuresti si pe mine.
De ceilalti colegi,cei trei,n-ar trebui sa-ti faci griji,se vor indeparta singuri,in momentul in care fata va accepta sa fie cu tine.
Cum s-o cuceresti?
Cu rabdare si inteligenta.
Fii atent cu ea,mult mai atent decat cu oricare alta,zambeste-i,cere-i tema la mate,intreab-o daca a invatat la romana,ofera-te sa-i aduci ceva de la chiosc,deseneaz-o,roag-o sa-ti pozeze,fa glumite dragute,cu cat rade mai mult in prezenta ta,cu atat ai mai multe sanse,cere-i id,fb si/sau telefon,ca sa mai "vorbiti" si voi,toate astea gradat,incet,incet,nu toate deodata.
Vei vedea din reactiile ei daca te prefera pe tine sau nu.
Nu discuta cu nimeni despre asta, taci si actioneaza, cu tact, discretia e o mare calitate, te pune intotdeauna intr-o lumina buna.
Bafta sa ai si curaj!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Fi diferit de ceilalti nu nu asa insistent ca ei.Ia-o incet.Arata-i ce-ai desenat, spune-i ca ai putea sa desenezi pentru ea ceva si fa-o.Invit-o la o inghetata sau un suc intr-o pauza.

| neutrino a răspuns:

"Am incercat si eu si am reusit". Ce ai incercat si ce ai reusit? Spune-mi, te rog, ca nu ai decat 10 ani!

| Morphines a răspuns:

Daca ai reusit, de ce mai pui intrebari. Ai vrut sa spui ca nu ai reusit. Fie ai 13 ani - copiii de varsta asta sunt mai grasani -, fie trebuie sa calci peste cadavre ca sa ajungi la Frumoasa-Raza-De-Luna a ta...

| anamimanonim a răspuns:

Cumpara-i o ciocolata. In drumul spre casa ia-i un suc, vorbeste cu ea.

| casandru a răspuns:

Sal ar trebui sa vorbesti mai mult cu ea si sa fii in viozorul ei mai mereu iti soun ca din ce te vede mai des ii va placea si mai mult de tine.