| noeemii31 a întrebat:

Buna TPU.este posbil ca in timpul actului sexual, baiatul sa ejaculeze inainte sa ajunga la orgasm dar sa nu simta acest lucru?(un fel de mini ejacularelaughing ). vorbesc despre sex neprotejat.va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| anca13 a răspuns:

Da,este posibil si se numeste lichid preejaculator care contine spermatozoizi.In timpul unui act sexual neprotejat si fara ca el sa ejaculeze in tine, exista posibilitatea de 67% sa ramai insarcinata doar cu acel lichid preejaculator.Deci foloseste prezervativ sau in cazul unei relatii de durata, anticonceptionale prescrise de medic.Numai bine :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este foarte probabil. In timp (5-6 ani), baietii invata sa controleze si aceste pierderi de sperma involuntare, dar un incepator este aproape sigur expus la asa ceva.

| dulcykaLy a răspuns:

Da... se intampla. cred ca mereu.

| gokart a răspuns:

Da, se numeste preejaculare. Contrar parerilor unora, NU se poate controla, este o reactie fizica a corpului.Lichidul contine in mare parte o substanta menita sa ajute organismul fetei sa raspunda pozitiv la actul sexual.Acel lichid poate contine spermatozoizi.

| MissyCrissy_4502 a răspuns:

Logic ca da...d'aia nu e bine sa fci sex neprotejatwinking

| unarab40 a răspuns:

Pai lichidul spermatic consista trei portiuni,,,una care iese inainte de orgasm si are rol de a curata canalele ejAcularii si restul s spermatozoizii continuti in lichid transparent,,,,normal ca poate sa iese primul fara sa simta,,, dar nu e mult pana o sa-si dea drumul la rest,,, bafta la treaba