| alexiageorgiana1995 a întrebat:

Ce inseamna mai exact sa ai orgasm? Cum e? Nu sunt sigura, dar e acel moment cand te simtit foarte excitata in timpul actului sexual, incat te usurezi? Va rog, ajutati-ma!

Dau funa!

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Mmm. uda e bine, noua ne place happy
posibil ca prietenul tau nu are inca suficienta experienta si va trebui sa aveti rabdare si sa va cunoasteti mai bine, asta daca ai prieten.
daca nu ai prieten...pot fi multe cauze. fetele simt orgasm daca sunt excitate bine. posibil ca te grabesti si nu ai rabdare sa ajungi acolo. posibil sa te simti inconfortabila facand ce faci sau chiar sa fii stresata. va trebui sa iti accepti sexualitatea si sa te simti confortabil cand este vorba de sex.
spune-mi mai clar care este situatia ta. poti scrie si in privat daca esti pudica.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu stiam ca prin sex oral se ajunge la orgasm la fete, si prin relaxare

| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul feminin dureaza cateva secunde si este urmat de un sentiment de relaxare. Daca stimularea este continuata imediat dupa climax (momentul de excitare maxima), partenera poate avea nou orgasm. Spre deosebire de barbati, femeile pot ajunge iar pe culmile placerii fara o pauza de tigara sau de pipi.Este bine sa stii ca, in general, femeile nu obţin orgasm doar din penetrarea vaginala. Cel mai probabil, il vei obtine din stimularea clitoridiana sau combinata cu cea intravaginala.Senzatiile pe care fiecare femeie le experimenteaza in timpul orgasmului sunt diferite. Ele pot varia in functie de durata şi intensitate.Semnele fizice premergatoare apropierii marelui moment pot fi de natura diferita insa in general se pot defini prin :placere crescanda;
-marirea pulsului si a tensiunii arteriale;
-respiratie sacadata din ce in ce mai rapida
-lubrifiere vaginala intensa cu scurgerea secretiei vaginale in exteriorul vaginului
-clitorisul isi mareste dimensiunile;
-sfarcurile se intaresc si zona mameloanelor se inchide la culoare
-pielea de pe piept si fata se inroseste
-au loc spasme musculare in zona pelviana, ceea ce determina contractiile vaginale ritmice dar necontrolabile si senzatiile orgasmice.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca sa ti se indeplini dorintele sexuale cu succes si tu sa ajungi sa ai intotdeauna orgasm ar fi indicat ca de fiecare data sexul sa reprezinte de fapt doar "cireasa de pe tort" adica sexul sa incununeze finalul unui petting excitant si relaxant. Procedand astfel garantat vei ajunge sa te "umezesti" sa te relaxezi total, dar si sa ti se activeze simtul si dorinta de neoprit de a fi penetrata neintarziat. Este reteta prin care vei ajunge sa simti si tu imensa placere de final.Succes.

| Xpressurself a răspuns:

Da. acela este orgasmul.

| alexiageorgiana1995 explică (pentru Xpressurself):

Si cum ajung la el? adica ma simt foarte relaxata in timpul actului, dar niciodata nu am ajuns la orgasm, doar sa fiu foarte uda...

| Xpressurself a răspuns (pentru alexiageorgiana1995):

Mmm. uda e bine, noua ne place happy
posibil ca prietenul tau nu are inca suficienta experienta si va trebui sa aveti rabdare si sa va cunoasteti mai bine, asta daca ai prieten.
daca nu ai prieten...pot fi multe cauze. fetele simt orgasm daca sunt excitate bine. posibil ca te grabesti si nu ai rabdare sa ajungi acolo. posibil sa te simti inconfortabila facand ce faci sau chiar sa fii stresata. va trebui sa iti accepti sexualitatea si sa te simti confortabil cand este vorba de sex.
spune-mi mai clar care este situatia ta. poti scrie si in privat daca esti pudica.