| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama daca o fata are orgasm sau nu in timpul actului sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul este definit ca fiind gradul suprem de voluptate ce apare la incheierea actului sexual.Este punctul culminant al excitatiei sexuale.Orgasmul este o descarcare fizica de energie care afecteaza intregul corp prin contractii ritmice si spasmodice a muschilor vaginali si anali care se produc cu o frecventa de 1 secunda intre ele si pot sa dureze intre 10 si 20 de secunde. De asemenea in timpul orgasmului unele femei pot sa elimine cantitati insemnate de lichide vaginale in acel proces asimilat cu o ejaculare femenina denumita squirt. Durata orgasmului este determinata de gradul de excitare a fiecarei femei si poate fi simpla sau multipla ce se manifesta printr-o insiruire de mai multe orgasme in cascada, scurte si violente mai mult sau mai putin intense intr-un interval scurt de timp. Placerea resimtita de femeie este direct proportionala cu intensitatea orgasmului si se manifersta prin gemete scadate tot mai dese si tot mai intense, un tremur nervos de tip spasmodic, necontrolat al intregului corp, infigerea involuntara a unghiilor in pielea partenerului sau in parul acestuia, uneori si o transpiratie asociata cu eliminarea unei cantitati mari de mucus vaginal pentru ca in final majoritatea femeilor sa se destinda, sa cada in transa si o relaxare totala.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Gasesti toate explicatiile pe net.

| mihai69 a răspuns:

Dacă o fată vrea să te păcălească, se poate preface că are orgasm și habar nu ai că de fapt a fost doar puțin teatru.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa reactia pe care o are in timpul actului sexual.

| kandaraki a răspuns:

O intrebi