| ZuzaaTaa a întrebat:

Este un baiat care ma place din cls a5a, dar eu nu-l plac si am devenit foarte buni prieteni. Am mai fost cu el si anul trecut, dar nu ma simteam bine si m-am despartit de el.Atunci relatia noastra de prietenie s-a cam racit. Acum o saptamana a inceput iar sa ma roage sa fiu cu el, sa-mi spuna ca ma iubeste, ca sunt frumoasa si le-a pus si pe prietenele mele sa ma roage.Eu nu vroiam sa fiu cu el, dar pana la urma am acceptat chiar daca nu-l placeam.Acum iar nu ma simt bine ca iar imi bat joc de el fara sa vreau sa-l fac sa sufere si nu stiu cum sa ma despart de el fara sa creada ca imi bat joc(el ma mai intrebat asta, dar eu i-am zis ca nu, ca ii dau o sansa). Va rog sa imi da-ti si mie un sfat mi-e foarte bun prieten si nu vreau sa-l fac sa sufere.

Răspuns Câştigător
| XLilSmileX a răspuns:

Incearca sa-l convingi ca niciunul nu sunteti fericiti impreuna (el este aparent). Vreau sa zic ca el nu se simte bine cand iti bati joc de el iar u nu te simti bine sa fii cu el... Dragoste cu sila(in cazul tau mila) nu se poate

5 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Spune-i ca esti pe inverswhistling

| Ezzio a răspuns:

La varsta asta prieteni mai pune mana pe invatat si lasa iubiti...www.the-tiger.wgz.ro

| ZuzaaTaa explică:

Cica la varsta astalaughingMacar tu stii cati ani am?laughing

| loveady a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa il iubesti, sa ii gasesti toate calitatile si sa il apreciezi pentru.ce face pentru tine.sa nu te mai gandesti ca nu il placi, ci sa te gandesti la faptul ca el te iubeste enorm si pentru asta nu iti va gresi niciodata. daca ii place de tine cu adevarat toata viata te va iubi din inima si te va respecta.nu asta iti doresti?

| gaby500 a răspuns:

Spune ca ai pe altcineva