| micheilla a întrebat:

Este un baiat care se tot tine dupa mine.Cand ma vede se baga in seama ma intreaba ce fac daca ii dau numarul meu de telefon id-ul uneori imi mai da cu palma la fund etc. Un coleg mi-a spus ca lui x ii place de mine.Acuma nu stiu ce sa fac mereu se tine dupa mine la scoala, cand ies de la scoala daca merg pe jos vine cu mine daca merg cu autobuzul vine cu mine. Ce sa fac sa-mi spuna in fata ca ma place ca gesturiile lui ma enerveaza! Sper ca ati inteles la ce m-am referit multumesc

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

OK...ai 2 variante. Alege una.sau amandoua, dar in ordinea care ti le ofer eu (evident, daca doresti):
1. In timp ce se aproprie de tine si vrea iar sa iti ceara numarul de telefon, intoarce-te rapid si intreaba-l ce vrea? Daca va spune simplu: numarul de telefon, intreba-l de ce? Dupa intreaba-l ce vrea sa vorbeasca cu tine si de ce. Cauta intrebari care sa il inchida, sa nu mai aiba raspunsuri decat unul singur : "Te plac/iubesc" Daca vrea sa iti dea cu palma la fund, lasa-l sa o faca, e un gest prostesc.inseamna ca nu ii prea pasa daca tie iti place de el sau nu. Nu uita. pune-i multe intrebari, si incearca sa il blochezi la un singur raspuns.cel care il doresti tu.
2. Daca nu te va lasa in pace, atunci cand il vezi pe langa tine, prefa-te ca vorbesti la telefon cu iubitul tau care poate sa existe sau nu. Daca vrea sa asculte, prefa-te ca ii spui iubitului tau ca nu te lasa cineva in pace.si spune-i lui: vrea iubi sa vorbeasca cu tine. Astfel se va panica/speria putin(mai mult) si va afla ca tu ai pe cineva. The End. Este un baiat care nu stie ce vrea, deci fa tu ce vrei din el. Ti-as ura succes...dar nu ai nevoie cu asemenea specimene >_>

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Enervant baiatul asta. Ia ignora-l...vezi ce face!

| Азбука a răspuns:

Ete scartz, te enerveaza... zi ca iti place!

| micheilla explică:

Si daca mie nu imi place ce sa fac! Mie imi place de alt baiat si vreau sa-mi spuna in fata ca sa incheiem cu acest balci!

| Glamour666 a răspuns:

Poi de ce nu ii spui tu :-P sau poate cum a spus si cel de jos, iti plac "gesturile" luiwinking...Ii simplu ii spui frumos "Lasa-ma domnle in pace, de ce te tii mereu dupa mine ce iti trebuie?" si gata happy Iar daca iti spune ca i-ar placea de tine ii zici ca iti pare rau dar tie iti place altcineva! surprise