| maidolcedecatciocolata a întrebat:

La un baiat ii place de mine dar nu mi-a spus asta inca dar mi-a dat de inteles ca ii place de mine.cand ma vede se uita la mine intruna, se baga cu mine in seama, ma ia in brate, ma intreaba intruna de cine imi place sh cu cine am stat... oare ii place de mine?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i ca poate iti place de cineva, dar deocamdata nu poti spune.Si spune-i ca il simpatizezi muuuuuuuuuult de tot... Logic ca te place.De ce crezi ca s-a apropiat DOAR de tine? Daca-ti place, noroc!

| Zenithf a răspuns:

Corect: "Unui baiat ii place de mine". Scuze pentru corectura, sunt sigur ca si eu fac greseli si nu o fac cu un gand rau.
Oare? Mai degraba sigur are ceva sentimente legate de tine.
Convinge-te ca este serios, ca nu se poarta asa cu alte fete mai intai, apoi ii spui ca nu-i poti spune (nah, am si facut o greseala, repet acelasi cuvant si nu da bine laughing ) deci, nu-i poti spune acolo, ca e prea multa lume, ca mai bine ii spui undeva unde sa fiti numai voi doi. Ar trebui sa te invite atunci sa mergeti la o plimbare sau la cofetarie, nu stiu. Acolo vorbiti despre diverse, dar il lasi sa inceapa el cu declaratiile: "cred ca...". Cred ca o sa te descurci.winking