| Tudor_Alexandra_1993 a întrebat:

Este un baiat la mine in scoala care se tot uita la mine si zambeste. Ok am aflat de ce. l-a intrebat prietena mea cea mai buna daca ma place. si a zis "putin..cat calca elefantul" prietena mea i-a zis "asta inseamna mult ma" si a zis ca stie. ma rog a trecut o saptamana de atunci... Am un prieten pe care il tot imbratisez cand il vad si d-astea ( suntem prieteni buni) iar baiatul care a zis ca ma place se tot uita la noi. prietenul meu cel mai bun l-a vazut si s-a dus sa-i vorbeasca...
I-a spus "ma ce se intampla..am auzit ca iti place de ea. de ce nu sunteti impreuna. sau nu iti place? si el i-a zis ca ii place mult de mine dar el vrea la scoala sa stea cu prietenii lui.(la fel cum vreau si eu. dar el inca nu o stie) ca el sta in alt oras ( eu locuiesc pe insula..in Grecia asa ca oraselele sunt la 30 de min distanta) si ca nu poate veni in fiecare zi...ce sa ma vada doar de 2 ori pe saptamana? nu vrea asa.
Credeti ca sunt doar motive? Ca nu vrea sa fim impreuna? sad Ma gandeam maine sa ma duc sa ii vorbesc..sa ii explic tot... dar vreau mai intai parerea voastra...

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Du-te si explica-i.

| AndradaE a răspuns:

Vorbeste cu el! Nu astepta prea mult...niciodata nu e bine sa astepti mult prea mult si sa regreti. Acum, cand vorbesti cu el, te axezi pe sentimente. Dupa vezi cai de a ajunge unul la altul, astea se gasesc nu iti fa griji. Sa il ai aproape si restul le gasiti impreuna. Probabil el nici nu stie ca tie iti place de el. Spune-i si asta ii va da incredere sa gandeasca mai departe. Sper sa te ajute si succes! :*