| anonim_4396 a întrebat:

Deci totul sta cam asa.Am fost impreuna cu o colega o saptamana, am tinut si inca tin mult la ea! S-a desp de mine pentru ca tinea la alt baiat cu care a fost mai mult decat la mine. Mi-a promis ca o sa ne impacam.Nu am vrut sa stau dupa ea si am cautat si in alte parti cu sau fara noroc nu conteaza.Baiatul ala o barfeste pe la spate si dupa ce el s-a impacat cu prietena lui fata cu care am fost a stat cu alt coleg de-al meu. am aflat, se despartisera si i-am zis tot, adica ea ce face de ce mi-a mai promis ceva...Nu mi-a raspuns si a iesit de pe mes la final i-am zis ca habar n-are cat am tinut si tin la ea. Vreau sa stiu ce s-ar putea sa se intample imi vin in cap 100 de variante.Stiu ca sunt prost si ca ar trebui sa o las si sa trec la alta stiu ca nu merita. Dar nu poti controla sentimentele si as vrea sa fiu iar cu ea ar trebui sa ii zic eu sau sa astept sa vorbeasca ea cu mine.Cred ca inca ma place pentru ca mereu in ore se uita la mine si zambeste si multe altele.Scuze pentru ca am scris atat Multumesc pentru ajutor. Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| SufletBunDarDegeaba a răspuns:

Mesajul tau nu este cel mai usor de citit, totusi niciodata sa nu zici de cineva la care tii ca NU MERITA, tii la ea pentru ca ai motive sa o faci. Totodata un sfat nu iti pot da pentru ca nu am voie si ti-as recomdata ca la acest subiect sa faci ce iti dicteaza inima, vei invata multe iar experientele de gen te vor maturiza, insa ca sa nu te las asa pot spune ca ea are nevoie de spatiu si intimitate, poate este indecisa cu ce vrea sa faca si nu vrea sa te raneasca de aceea are nevoie de timp, gandeste-te ca nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca/placa. Din cate am inteles ea are sentimente pentru tine, incearca sa nu o presezi si sa o lasi sa vina ea la tine atunci cand se simte pregatita.Trebuie sa decida timpul pentru ea nimeni altul.

| TechnoCocktail a răspuns (pentru SufletBunDarDegeaba):

Da presupun ca ai dreptate! Mersi!

1 răspuns: