| valitiiiiii123 a întrebat:

Bună TPU, este urgent, sunt tare îngrijorată! Azi am luat pilula EllaOne după 32 de ore de la ultimul contact neprotejat și in seara aceasta am făcut-o cu prietenul meu tot neprotejat. Am făcut cât am făcut, apoi a scos-o repede sa își dea drumul, s-a șters pe un prosop iar apoi a băgat-o iar. Apoi m-am șters și eu in zona intimă cu acel prosop. Sunt șanse sa rămân însărcinată mai ales daca azi am luat pastila? Poate sunt mai mici dacă am luat și azi pastila zic? Menționez ca am vomitat după actul din seara aceasta, sunt șanse sa fi vomitat pastila? Va rog fără bătaie de joc ca sunt tare îngrijorată. Sunt șanse sa rămân însărcinată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ma pot abtine sa-mi exprim parerea si convingerea mea ferma ca sunteti complet IRESPONSABILI. Va meritati soarta. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de protectie, nu sunt sanse sa ramai gravida.

| alina2k18 a răspuns:

Haleleu laughing cateodata nici sex nu mai imi vine sa fac dupa ce citesc pe aiciwinking
Nici nu mai intreb daca erai in zilele fertile...
Nu aveti bani de prezervative? sunt si la 1 LEU /Bucatawinking
Sa vina expertul TPU sa te lamureascawinking

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Mai baga cateva pastile.
Tu scapi de sarcina, iar noi scapam de tine.

| Ether a răspuns:

Stiu ca nu o vei face si vei dispretui raspunsul, dar ma simt dator sa o fac. Cel mai important e sa ai cunostinte de baza legate de sexualitate, sex si corpul tau si doar apoi sa continui sa faci sex. E putin probabil sa ramai insarcinata, dar chiar daca nu imi vei da dreptate, citeste mai multe despre cum se formeaza o sarcina, despre fiziologia corpului tau si de educatie sexuala in general. Macar pe ascuns daca nu vrei sa stie nimeni. Nu mai vei fi asa de ingrijorata dupa ce sti mai multe lucruri. Succes.