| Gabygabyb3 a întrebat:

Buna sunt foarte panicata, mai postez încă odată aceasta întrebare deoarece nu am primit f multe rasp. Deci acum 8 zile am fost la iubitul meu. Am început sa ne,, jucam " etc. Am incercat sa o facem, a băgat-o odată însă nu pe toata și peste 2 secunde i-am spus sa o scoată pentru ca ma durea prea tare. După aceea i am făcut oral și și a dat drumul însă nu in mine sau ceva pur și simplu și a dat drumul ( însă și a dat drumul in gura mea ) După ce și a dat drumul am mai stat a mai trecut ceva timp sa șters după am mai stat și după i am făcut oral din nou după aceea am mai stat puțin și am incercat din nou sa o facem la fel a băgat-o puțin, țin sa Menționez ca nu pe toata și iarăși a scos-o pentru ca pe mine ma durea prea tare. După aceea am mai stat și mi-a băgat degetele, însă virgina nu mai sunt pentru ca am sângerat. Și cam asta a fost tot ce sa întâmplat. Cred ( nu sunt sigura ) ca eram in ziua după ovulației sau a 2 a ( spun ca nu sunt sigura pentru ca data ovulației am citit-o pe o aplicație si nu știu dacă spunea corect ) plus ca acum 2 zile mi am luat un test de ovulației si îmi arată 1 linie si încă una putin stearsa ( deci ma gândesc eu poate sunt acum in perioada ovulației si nu eram atunci?) A doua zi m-am dus și mi am luat pilula ella one ca sa fiu sigura. Nu trecuseră 24 de ore de la contact, trecuseră 21-22 de ore, am șanse sa rămân însărcinată? Au trecut 8 zile și nu am nimic momentan niciun simptom, mai stau câteva zile si voi face un test.

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Gaby nu esti insarcinata, ce varsta ai? Ar fi bine totusi sa mergi si la ginecolog sa te consulte.

| Gabygabyb3 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna, am 17 ani, mama ma va duce și la un consult, însă e sigur ca nu sunt însărcinată? Totul s-a întâmplat.fix cum am povestit mai sus, nimic mai mult și nimic mai puțin.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Gabygabyb3):

Off, de ce faci sex de la varsta asta asa tînără esti minoră, tu ai spus ca te durea rau si nu a existat penetrare vaginala el a facut oral, nu trebuia sa il lasi sa ti faca nici oral, dar faptul ca ai inghitit sperma nu i nseamna ca esti insarcinata, sarcina se formeaza numaidaca baiatul ejacula in vaginul tau lucru care nu s-a intamplat, iar si atunci daca nu esti in perioada fertilă si la ovulatie poate ejacula cît vrea ca nu sunt șanse de formare a unei sarcini, dar tu fiind la o varsta asa mica de ce nu vorbesti cu mama ta astfel de lucruri, ca ea fiind femeie stie te poate ajuta, Găbițo multă sanatate si numai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce esti foarte panicata?
Nu ai inteles ce ti-a scris ieri Greece12, in topicul celalalt?
Dupa cat i-ai multumit am fost convinsa ca ai inteles, ba chiar i-ai spus ca te-ai linistit si azi vii aici cu aceeasi intrebare?

https://www.tpu.ro/......ta-va-voi/

Inca ceva, spui ca au trecut 8 zile si nu ai nici un simptom.
La ce simptom te astepti?
fiindca cele de sarcina nu apar mai devreme de 3 saptamani din momentul fecundarii iar un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima patida sexuala.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si eronat fiindca corpul tau nu simte prezneta hormonului hcg si va arata "negativ" chiar daca esti gravida.
Nu-ti ramane decat sa astepti implinirea celor 21 de zile, de dupa sex, ca sa poti sa faci testul de sarcina, corect.

| Gabygabyb3 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles foarte bine ce mi-a scris poți stai linistita, întrebările le postasem pe toate aproape una după alta deoarece abia îmi făcusem cont și nu știam dacă se postează, eu de atunci nu am mai postat nimic, așa ca nu știu ce te face sa crezi ca am pus azi întrebarea din nou.

| mihai69 a răspuns:

Însărcinată nu ai cum să fii, dar cu siguranță ignorantă ești și așa o să rămâi fără o educație sexuală de calitate.

| Gabygabyb3 explică (pentru mihai69):

Buna, mersi de răspuns, aplicația este ca noi sa punem întrebări și ceilalți sa ne ajute cu răspunsuri, nu aveam nevoie de alte răspunsuri ca sunt ignoranta și fără educație?

| mihai69 a răspuns (pentru Gabygabyb3):

De fapt, eu un sAiT, nu o aplicație. Deja oferi mai multe indicii asupra gradului tău de informare, nu doar în ceea ce privește sexul.
Și nu am spus nicăieri că nu ai educație, ci că îți lipsește cu desăvârșire educația sexuală. Aia despre care unii spun că nu e necesar să se facă tinerilor de la noi. Și uite la ce rezultate se ajunge: fete habarniste care iau otrăvuri contraceptive fără niciun rost și pe urmă se miră de ce au alte simptome (măcar dacă ați citi prospectul acelor pastile să vedeți și ce efecte neplăcute și nedorite au...)

| Nirvanaaa a răspuns:

După relatarea ta, nu ai cum sa fii însărcinată.
Dar pe viitor ai grija sa folosiți protecție dacă nu va doriti o sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E a n a oara cand postezi asta. Vezi tu, din cauza oamenilor ca tine societatea e plina de caricaturi...ca din cauza celor ca tine apar copii aiurea care implicit vor fi crescuti aiurea. Si de aici caricaturile. Atata ati criticat cuplurile de gay care doresc sa adopte, dar e ceva ce voi nu intelegeti. Un cuplu de gay va avea un copil doar daca si l doreste cu adevarat (adoptandu-l normal) si nu va fi in niciun caz un accident. La voi in schimb accidentele s frecvente.

| Gabygabyb3 explică (pentru anonim_4396):

Buna, îmi spui mie despre cuplurile de gay ca și cum as fi criticat eu ceva, fiecare este liber sa facă ce vrea, dacă am pus întrebarea de n ori am pus-o pentru ca așa am vrut eu și nu văd care este problema ta. Cred ca tu faci parte din caricaturile despre care vorbești. Și stai liniștit pentru ca vorbești in neștiința de cauza nu toți oamenii care fac copii devreme înseamnă ca vor fi crescuți aiurea ești chiar prost/ proasta pentru ca spui asta. Cum ar fi situația mea, nu-mi doresc sa fiu însărcinată dar dacă voi fi copilul va fi crescut de mine, de el de părinții mei care știu totul și părinții lui. Așa ca nu mai vorbi in neștiința de cauza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabygabyb3):

Vorbesc in cunostinta totala de cauza si chiar daca nu as fi in cunostinta de cauza, tot as avea dreptul sa vorbesc. Ba da, un copil facut prea devreme va fi o caricatura. NU esti suficient de matura ca sa stii ce inseamna sa cresti si educi un copil Nu te mai da mare femeie adulta pentru ca te fufu... e o atitudine tipica de liceu si de fetite in devenire.

| Aditu94 a răspuns:

Problema este ca nu ati contribuit suficient la preludiul actului sexual, Prima data dati si voi curs la un preludiu,ca asa e normal, sa va excitati corespunzator. Cred ca stii si tu ca daca vrei sa o faci usor si fara batai de cap, excitarea joaca un rol foarte important, anume sa va excitati pana organele voastre genitale se umezesc, apoi,cand o sa treceti la penetrare, o sa vedeti ca merge mult mai usor si nu o sa te mai doara nimic. Daca l-ai lasat sa o bage pe uscat, nu e de mirare ca te doare. excitativa bine, apoi dati curs, daca nu stiai himenul cand este excitat se largeste, si permite o frecare mai in detaliu al penisului. Un alt factor important este ca daca ai fost statuta o perioada de timp, vaginul se inchide, asa se intampla cand nu ai activitate.dar cu timpul, luand-o usor usor, se va deschide si nu o sa te mai doara..Acum ca el o are groasa, e partea a doua..trebuie sa o luati usor. Daca el a scos-o inainte sa isi dea drumul, ai toate sansele sa nu ramai, daca a scos-o cu intarziere si a scapat o picatura doua..sunt mici sanse sa ramai.Dar cel mai bine ca sa fii linistita faci un test de sarcina. Daca ai norocul sa fii mandra mamica, doamne ajuta, tine copilul, nu fa avort caci te va afecta pe viitor daca vei dori sa mai faci copiii. iN CONCLUZIE, pe viitor daca va mai apucati de nebunii, purtati o discutie si dezbateti, ce vreti si ce nu, cum sa nu fie, cum sa fie si tot asa. apoi cand treceti la fapte, vorbiti..Secretul unei partide reusite este preludiul, cu cat sunteti mai excitati, cu atat actul se desfasoara mai bine. Succes!

| Kranci123 a răspuns:

Nu esti insarcinata! mergi si fa sex! de data asta pune prezervativ sa nu mai spammezi tot TPU cu intrebari.

| YoloboyXXboss a răspuns:

Fa ti un test antigen si daca ala iese pozitiv fa ti pcr, coroana te rog te pup