| Replik a întrebat:

Eu am o problema mai complicata in zona intima.Cu 2 luni in urma mi-a aparut o mancarime in zona vaginului, respectiv labiile.In seara precedenta am avut contact sexual cu sotul meu. Au urmat in zilele urmatoare sa imi apara ca niste basicute si zona fiind inflamata. M-am spalat cu bcarbonat de sodiu,am dat cu crema si a trecut. Luna aceasta dupa terminarea ciclului menstrual+un contact sexual cu sotul meu, pur si simplu m-am oparit la fund si aceeasi problema in zona intima. I-au aparut si lui niste bubite in zona aceea, prezentand mancarimi. Ce va intreb eu, e posibil el sa fi avut relatii cu alte domnisoare si sa m fi dat mie infectia asta? Multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Niste simple analize ar elucida tot misterul asta si ai primi raspunsuri la intrebarile tale.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Este posibila si aceasta varianta. Vorbeste cu el si daca zice ca da, mergeti de urgenta la medicul de familie si va va recomanda ce sa faceti in continuare.

| Oana92 a răspuns:

Mi se pare incredibil ca in 2016, ca femeie maritata (deci cel putin majora) sa te speli cu bicarbonat de sodiu si sa pui intrebari pe TPU in loc sa mergi la medic. Hai, ca mai intelegi cand scrie asa ceva o fata de 16 ani, ca na, e minora, ii e frica, nu are cu cine sa vorbeasca, dar in cazul de fata mi se pare pur si simplu penibil.

Mergi femeie la medic! Ca pana sa il suspectezi pe sot ar trebui sa iti dai seama ca tu ai avut prima data boala si in loc sa o tratezi te-ai spalat cu bicarbonat, iar acum te miri ca are si el!

| e1xtz a răspuns:

Se poate chiar si de la alte 'doamne' nu doar domnisoare.
Un consult ginecologic si analize iti va elucida misterul