| Carmy21 a întrebat:

Buna TPU! Eu am un vecin aici in varsta de 16 de ani si eu am 14. Am fost intr-o relatie cu el timp de 5 luni. Dupa eu m-am despartit de el pentru ca ma gandeam prea mult la el si nu prea invatam la scoala. Si imi pare rau ca am facut acest lucru.Eu mai tin la el. In fine. Problema este ca sunt cam timida sa ma impac cu el. Imi e frica de raspuns. Poate nu mai vrea sad. Ce spuneti sa fac eu primul pas sa imi cer iertare etc? pentru cel mai bun sfat funda + vot.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Dacă vrei să te împaci cu el ar trebui să faci tu prima pasu ăsta. Poate că o să te ierte şi o să fie totu ca înainte. Fă-ţi puţin curaj happy Succes

| Allexandraaa a răspuns:

Trebuie sa-ti dai macar seama daca mai tine la tine. Daca mai vorbiti, adica continuati o relatie de prietenie, da semne ca te place? Flirteaza cu tine? Daca da, atunci eu zic sa vorbesti cu el, sa ii explici ca acum aveti mai mult timp sa va vedeti, ca e vara si ca vrei sa iti repari greseala. De el depinde totul dar daca nu risti nu castigi happy.
+ ca dupa ce vei vorbi cu el vei avea sufletul impacat indiferent care va fi raspunsul. :* Succes; x.

| xAnDrAx a răspuns:

Daca nu mai inveti e o problema...Asteapta sa vezi daca se uita dupa alte fete cum reactioneaza in preajma lor... Doar asteaptabig grin BFThappy

| Gagikaru a răspuns:

Da-te in vorba cu el si dupa aia spune-i cum sta treaba... sper sa reusesti
Bafta!

| aida009 a răspuns:

Da ar trebui sa faci tu primul pas si sa-i ceri scuze sa-i zici ca te-ai gandit mai mult si vrei sa va impacati. Daca ti-e rusine sa ii spui in fata da-i un SMS.Cred ca va intelege...ohh si nu astepta raspuns direct da-i timp de gandire.

Si daca vrei sa nu fie afectata situatia ta scolara fa-ti un program cum ar fi la ora cu tare imi fac lectiile si invat 2 ore sau cat ai nevoie si dupa aia am timp liber sa fac ce vreau.A fost doar un exemplu:-p.Bafta si fundita:-p?

| Дηdu a răspuns:

Buna Carmy!
Ai facut o greseala foarte mare despartindu'te de el pentru ca te gandeai prea mult la el ...deoarece facand asta, te face sa te gandesti si mai mult la el si sa tii enorm la el.
Dacaeste asa cum zici tu ca tii la el nu trebuia sa faci asta dar o poti repara intr-adevar cu niste mici scuze si explicatii!
Trebuie sai explici ca tu ai crezut ca e mai bine pentru scoala dar nu ai rezolvat nimic pentru ca chestia asat te-a facut sa te gandesti de 2 ori mai mult la el.
Sunt sigura ca daca ii explici va intelege si se va impaca cu tine pentru ca 5 luni nu se uita asa usor daca a stat atat cu tine inseamna ca inca te mai iubeste.
Sper ca sfatul meu sa te ajute :*incerca sa faci asta

| CollaCuLamaiie a răspuns:

Da.eu zic ca ar fi mai bine sa vb cu el si sa-i spui tot ce ai acum pe suflet, si sai explici ca daca mai vrea sati acorde a 2 sansa, sa fiti impreuna, dar sa va ocupati si de scoala
(doar sunteti vecini va puteti intalni in fiecare zi). scuze gramatica. sper ca ti-am fost de ajutor.happy