| Piper987 a întrebat:

Eu ca fata sunt foarte impulsiva si incapatanata.
Acum doua zile m-am despartit de iubitul meu.
El a fost primul pentru mine, am avut o relatie cu multe amintiri frumoase, ne mutasem impreuna.
La scurt timp, problemele financiare au inceput. Ca in orice cuplu, salariile nu sunt separat (adica pana la urma nu suntem chiriasi! Si fiecare cu p***da masii) eu voiam sa fim impreuna cu toate si numai bine sa punem bani deoparte ca sa putem sa ne permitem niste vacante.
Totusi el ca francez nu are gandirea asta, fiecare cu banii lui. Jumate/jumate la chirie, facturi, un plin de benzina trebuia sa-i pun eu ca vezi tu Doamne... eu cum n-am inca permisul ma duce si ma plimba si trebuie sa dau si eu.
In fine.
Noi ne-am despartit pentru ca el a avut tupeu sa imi zica ca vrea sa imi indeplineasca visul si sa plecam un week-end in Londra.
Dar pentru asta eu trebuie sa pun 300€, ca el nu isi permite sa plateasca pentru amandoi.
Luasem foc, pentru ca mi se pare atat de rautacios, imi cere mai bine zis sa imi platesc singura biletul dus intors plus hotelul. Mai exact imi indeplinesc visul singura laughing)))
Pentru mine a fost prea tare acest gest si am incheiat. Am venit acasa, nu un mesaj, nu nimic.
Si el e incapatanat, nu stiu daca ma va cauta.
As vrea sa am raspunsuri la intrebarile urmatoare:
1)Oare ma va cauta cand se vor calma lucrurile?
2)Am gresit eu cu ceva? Poate fiind fara experienta, am exagerat nu stiu?!
3)Daca se intoarce, ce sa fac?
(Il iubesc, dar nu vreau sa traiesc cu grija ca nu imi ajung banii pana la sfirsitul lunii toata viata mea).
Eu ma gandesc non stop la el, imi pare rau. As fi dispusa sa uit pentru ca tin la el enorm de mult. Un an de relatie si cu rele si cu bune, stiu ca el a tinut totusi la mine in felul lui ciudat.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te-ai despărțit de el de ce mai aștepți să te caute?

| sofisis a răspuns:

Wow... laughing)) da, e perfect normal cum gandeste el. Fiecare e responsabil cu jumatate din orice. Nu sunteti casatoriti ca sa aveti lucruri la comun.
Cat despre vacanta... poate ca nu a pus bine problema, adica nu cred ca a vrut sa iti faca un cadou ci cumva ti-a spus ca e de acord sa mearga cu tine in Londra intr-o vacanta. Unde da, mi se pare normal ca fiecare sa isi plateasca partea.
Si intreb si eu ca si Morbid...te-ai despartit de el ca sa vezi daca e prost si vine el sa se impace cu tine?
"Il iubesc, dar nu vreau sa traiesc cu grija ca nu imi ajung banii pana la sfirsitul luni toata viata mea" - asta nu o inteleg. Ce legatura are cu faptul ca nu vrea sa puneti banii la comun? Ca daca aveti salarii mici, nu va vor ajunge indiferent daca ii pui la comun sau nu. Chiar nu pricep la ce te referi cu faza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci tu practic te ai despărțit de el să vezi dacă e destul de prost sa se întoarcă la tine?
Tu daca nu te întorci și sa si îți ceri scuze și să te recompensezi cumva fata de el, ar fi normal. Nu doar că ai exagerat ești proastă și pe deasupra ai și mofturi.

"Dar pentru asta eu trebuie sa pun 300€, ca el nu isi permite sa plateasca pentru amandoi.

Luasem foc, pentru ca mi se pare atat de rautacios, imi cere mai bine zis sa imi platesc singura biletu dus intors plus hotelu. Mai exact imi indeplinesc visul singura laughing))"

Ca își permite sau nu își permite nu prea are relevanță? Adică tu te aștepți să îți plătească el tot, într-o relație normală fiecare pun jumi juma.