| kidaaзo3 a întrebat:

Eu m-a mutat intr-un catier nou de aproximativ 6 luni si nu prea am avut prieteni. Aseara am aflat ca o prietena sta acolo si am iesit afara. In timp ce ne plimbam, am vazu un baiat chiar dragut, iar ea mi-a zis ca il cunoaste. Faza e ca mi se pare simpatic si as vrea sa-l cunosc. Dupa ce am plecat, el a salutat-o pe prietena mea ( nu ma asteptam sa ma salute si pe pentru. ca nu ne cunoastem)
As vrea sa stiu cum sa fac sa intru in vorba cu el si ciar sa il fac sa ma placa.

2 răspunsuri:
| Rozette a răspuns:

Nu poti sa il faci sa te placa. Fii tu insati. Nu ai vrea sa te placa doar pentru o chestie falsa pe care o faceai. Mergi la aceleasi activitati, invita-l la un film cu prietena ta si, na, vorbeste cu el despre ce ii place sa faca, consoleaza-l si ajuta-l. Sper sa mearga! Succes!:* fundita>?

| sillvia6 a răspuns:

Ai putea pentru inceput sa il saluti cand il vezi, iar apoi sa ii ceri pretenei tale id de mess sau numarul de telefon. Daca incepetei sa vorbiti si sa va cunoasteti mai bine ar putea sa iaa ceva