| Yahoo3000 a întrebat:

TPU! Eu si iubitul meu avem amandoi 17 ani. Suntem impreuna de 3 luni, ne intelegem foarte bine, ne iubim mult, relatia noastra se bazeaza pe comunicare. Sigur ca am vorbit si despre sex, suntem pregatiti, doar ca as vrea sa va intreb si pe voi daca e ok acum, dupa doar 3 luni de relatie? Amandoi suntem virgini. E prea devreme? Mi-e teama sa nu... nu stiu, sa nu ne plictisim mai incolo unul de altul. Orice sfat mi-ar fi de mare folos, multumesc mult!

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tu deja ai temerea ca v-ati putea desparti "mai incolo" din cauza plictiselii ce ar putea interveni si din acest motiv s-ar putea sa-ti para rau ca i-ai oferit lui virginitatea ta denota faptul ca nu esti pregatita sa faci acest pas.Indraznesc sa afirm ca nu va fi singurul barbat din viata ta, asa ca gandeste-te foarte bine ce doresti sa faci inainte de a face ceva care sa te marcheze ulterior.

| Alcyon a răspuns:

3 luni e cam putin. Daca erati doua persoane adulte, trecute prin viata, se discuta altfel. Dar nu e asta cazul vostru. Ce te faci daca peste o luna va despartiti? N-o sa apuci sa intelegi mai nimic, fiindca arta amorului necesita timp ca s-o inveti. In loc sa va grabiti sa sariti in pat, mai bine faceti alte lucruri. Sunt atatea moduri placute de a-ti petrece timpul cu partenerul si care nu implica relatii sexuale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma mir ca nu ati facut sex mai devreme la cat va iubiti, nebunilor. deja dupa 3 luni il stii cap coada, va si iubiti, pff dragostea asta nu are minte

| Foxyyyy a răspuns:

Nu inteleg intrebarile de genul asta. De ce iti pasa ce cred altii? Fa ce simti tu, e relatia ta, tu ar trebui sa stii ce vrei de la ea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca ai fi pregatita, nu ti-ai mai pune acum intrebarile de genu'. Crezi ca relatia voastra e destul de consolidata pentru a putea trece la urmatorul pas? Raspunde-ti la intrebarea asta si vei sti daca e cazul sa mergi mai departe sau nu. Pe de alta parte, ca faceti sex sau nu, tot nu-ti garanteaza nimeni ca veti imbatrani impreuna. Relatia o sa dureze cat timp vrei voi sau cat timp vor exista sentimente.

| Carla01 a răspuns:

Voi să fiţi sănătoşi rolling on the floor), păi dacă voi simţiţi asta nu trebuie să mai cereţi părerea nimănui, dar eu cred că e prea devreme şi din cauza vârstei şi 3 luni nu mi se pare că e ok, acum voi alegeţi! Vă pupăcesc :*! laughing

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Draga mea eu te sfatuiesc sa mai astepti putin, nu iti spun asta deoarece ai 17 ani, sunt fete care la 14-15 ani sunt campioane insa eu am o vorba:primele 6 luni sunt de miere apoi vine relatia adevarata! La inceput totul e roz, sper ca nu am deranjat cu parerea mea, la multi ani in relatie, si iarta-ma daca am deranjat!

| Criste_Beatrice_1980 a răspuns:

Eu sincer cred ca e prea repede si din punct de vedere al timpului si al vârstei... Părerea mea...

| Criste_Beatrice_1980 a răspuns:

Este prea devreme dupa 3 luni si plus la 17 ani... Părerea mea e ca e prea devreme

| 02Florin97 a răspuns:

Daca va iubiti si chiar vreti sa faceti asta nu e nimic, aveti varsta potrivita pentru inceperea vietii sexuale, eu zic ca daca mai asteptati 2 luni e foarte bine.