| xJeniferx a întrebat:

Am si eu o indoiala.
Scuze ca am scris un romanhappy

M-am certa cu iubitul meu.Prietena mea si el au vorbit despre cearta noastra si ca el este suparat pe mine(nu stiu daca el o luat legatura cu ea sau invers) iar prietena mea i-a spus ca daca vede ca imi bat joc de el sa se desparta de mine(eu nu imi bat joc de el, chiar tin la el chiar daca suntem doar de 4 luni impreuna)si astazi cand am povestit cu ea mi-a spus ca Andrei(asa il cheama pe pr meu)este suparat pe mine si decat sa imi bat joc de el sau daca nu stiu cum sa ma descurc in relatie mai bine ma despart de el ca el chiar tine la mine si inainte sa ne spuna chestia asta la mana2 o spus ca este un sfat prietenesc si ca ea tine la aman2 si ca nu vrea sa ne despartim mai incolo deoarece o sa suferim mai mult si ea nu vrea sa se intample acest lucru.Nu este prima oara cand ma cert cu el si ea la fiecare cearta imi spunea chestia asta.Eu cu Andrei ne'am certat ieri si tot ieri ne'am impacat.Acuma ea ma tot intreaba daca am vorbit cu el, ce am vorbit cu el, ce o sa fac in legatura cu relatia noastra iar chestiile astea imi cam pun niste semne de? in legatura cu ea.Se cam amesteca prea mult in relatia noastra,poate este vina mea ca i'am povestit unele lucruri din relatia noastra(nu i'am spus tot; i'am spus doar cand ne vedeam, unde ne vedea si cand ne certam).Ea spune ca ii place de un baiat, il cunosc pe baiatul ala; ii place de el de un an dar baiatul acela nu vrea nimic cu ea..intre timp ea o mai fost cu un fost iubit de al meu(iubitul meu din clasa a8a,acum sunt in clasa a10a).Eu cred ca nu ii mai place de baiatul acela si ca incepe sa ii placa de iubitul meu...
Am motive sa imi fac griji pentru prietenia noastra sau doar imi inchipui eu prostii legate de ea?

Pentru cei care imi raspund le multumesc si cel care ma ajuta sa inteleg toate chestia asta primeste funda si le multumesc si la cei care doar citesc deoarece am scris multhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| NuMaContrazice a răspuns:

Salut, eu cred ca prietenei tale i s-au aprins calcaiele dupa prietenul tau, mai bine ia-o la intrebari, intre 4 ochi pentru ca astfel de persoane pot face mult rau intr-o relatie, intreab-o ce intentii are de se baga asa in relatia voastra, ca pana la urma nu e treaba ei caci e prietena ta si nu mi se pare normal sa faca asa ceva. Prietenul tau poate fii influentat mult de fata asta, poate sa-i spuna si minciuni doar pentru a va face pe voi 2 sa va despartiti, ca sa aiba ea cale libera, ai grija si nu va mai certati asa des (tu cu iubitul tau), si daca vezi ca nu prea merge relatia voastra pune capat, pentru ca nu merita sa suferi mai incolo. Funda? big grin

| xJeniferx explică (pentru NuMaContrazice):

Am intrebat'o daca ii place de prietenul meu si ea o negat iar prietenul meu nu o vede decat pe o amica.ea aspune ca isi face griji in legatura cu noi... odata am vrut sa ies la un suc cu prietenul meu din clasa a8a(mihai) si i-am dat mesaj la Andrei ca s-ar putea sa ies in oras cu mihai iar prietena mea cand a aflat lucrul acesta a spus sa nu ies in oras cu el ca se supara Andrei iar cand a vorbit la telefn cu Andrei o inceput sa il certe ca el nu ii barbat si ca ma lasa sa imi fac de cap dar pana la urma nu am mai fost in oras cu mihai si nu ca am ascultat ce o spus ea doar ca am mai vorbit cu mihai si el mi-a spus ca ar vrea sa ne mai dam o sansa si doar simplul fapt ca el o vrut din nou ceva cu mine m-a facut sa refuz intalnirea... dupa faza asta am intrebat'o daca ii place de Andrei si i'am zis sa imi spuna adevarul ca nu ma supar pe ea in + atuncea aveam1 luna si ceva de relatie aproape 2 si daca ea zicea ca il place ma gandeam daca sa mai continui sau nu relatia cu el

| NuMaContrazice a răspuns (pentru xJeniferx):

Eu cred ca ea e geloasa ca ai mai mult succes la baieti decat ea, vorbeste cu ea si spune-i sa nu se mai bage in relatii le tale, ca nu face decat rau, cine e ea sa ii spuna prietenului tau (Andrei) sa aiba grija ca te vezi cu altu? Ia-te de ea pana mai poti pentru ca are ea un plan si doar pentru ca ti-a spus ca nu o intereseaza Andrei asta nu inseamna ca e si adevarat.hee hee

| xJeniferx explică (pentru NuMaContrazice):

Mersi de ajutor:*

| NuMaContrazice a răspuns (pentru NuMaContrazice):

O Doamne laughing, acum am vazut ce emoticon am pus laughing, vroiam sa-l pun pe astawinking

7 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

Sigur ii place de iubitul tau si inceacrca sa va desparta. Vorbeste cu iubitul tau pana ce nu incepe sa se gandeasca la ea si o sa il pierzi. Explica-i lui Andrei ca ar fi cazul sa fiti mai apropiati si ei nu ii mai spune ce faci tu cu el.

| Miki280 a răspuns:

Cam ciudat, eu consider ca nu ar trebui sa ii spui "prietenei tale" despre relatia dintre tine si Andrei, cam isi baga coada si poate in ciuda vorbelor spuse de ea vrea sa va desparta mai ales ca iti zice sa nu-i spui prietenului tau. Tine pentru tine detaliile relatiei tale, ai grija si nu te mai certa cu Andrei, spune-i pe fata ca ti la el si ca nu iti bati joc de el.

| xJeniferx explică:

Acum prietena mea imi spune sa nu ii zic la Andrei ce mi-o zis sa nu cumva sa se supere pe ea...am uita sa va spun de fiecare data cand m-am certa cu andre pe langa faptul ca imi spunea sa ma despart de el ma mai si cicalea o jum de ora minim..imi explica ca el tine la mine si ca nu isi bate joc si ca este singurul iubit normal(care sa le placa si la prietenele mele) pe care l'am avut pana acum si inca ceva...este normal sa se bage atata in relatia noastra?