| nobodyjustme a întrebat:

Buna TPU

eu si iubitul meu suntem impreuna de 2 ani si ne iubim foarte mult. nu stiu de ce dar intr-o seara m-am gandit ca mi-ar placea sa facem un fel de casatorie simbolica dar nu am idee cum si ce sa fac. nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun. urmeaza sa ne mutam impreuna si vreau sa existe un simbol care sa ne lege. deci imi puteti da niste idei? sper sa fiti seriosi si sa nu faceti misto

Răspuns Câştigător
| nekokami a răspuns:

In Scotia se facea acum muuuult timp o casatorie simbolica numita legarea de maini.Aceasta dura un an si o zi, dupa care perechea decide daca mai vor sa ramana impreuna sau se despart.Ritualul era :se legau unul pe celalat de mana cu o esarfa rosie,spuneau juramantul(iubire,fidelitate, ma rog, ce-i trecea prin cap)si noaptea "nuntii"o "faceau"cu mana legata de pereche.Romantic nu?¿? big grin

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In relatia voastra voi trebuie sa stabiliti ce nunta vreti sa faceti si cum sa va organizati nu apelati la lume ca nu e recomendabil.

| sebastyancuidiny a răspuns:

Paaai, luati-va un lantisoare in forma de inima, sau gasiti ceva lantisor ce poate fi inscriptionat, ceva de genu fiecare are o jumatate de inima la tine sa scrie LO si la el pe bucata lui VE, sau invershappy Sau ceva mai simplu, o bratara, un tatuaj... ceva ce sa va aminteasca de persoana iubita.

| russyy a răspuns:

Luati-va 2 inele

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Ati putea chema niste prieteni si cel mai religios care sa inventeze o mini slujba sau ceva de genu. Oricum sa fi sigura inainte sa faci asata chiar daca e doar de forma.