| Beiiuka a întrebat:

Cum sa ma dau cu ceara de par?:d. Nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun. daca intelegeti ajutati`ma si care ar fi cea mai buna ceara? :d big hug Fundita

app.nu faceti misto! happy

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Nu are de ce sa faca nimeni misto de tine pentru ca ceara este destul de greu de aplicat CORECT

deci, iei ceara in cantitate destul de mica si o freci in ambele maini
dupa care iti pui degetele ca niste "gherute de pisica" si dai prin par rapid ca si cum te-ai pieptana
dupa ce ai dat in tot parul freci bine varfurile cu ceara ramasa ca si cum te-ai sterge parul cu prosopul
DOAR VARFURILE

la final iti ramane doar putina ceara asa ca care ai parul electrizat da usor pe suprafata parului fara sa apesi foarte tare, sa nu arati ca linsa de vaca

nu uita
NU TE PIPTANA

din contra dupa ce ai terminat toti pasii de mai sus da parul in sus si in jos de vreo 3-4 ori pentru volum

sper ca te-am ajutat

aa am uitat
ceara buna e la wella(cutiuta argintie)
sa nu uiti sa nu iti dai cu multa ceara pentru ca va arata urat

succeshappy

3 răspunsuri:
| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna!:*
Iti pui ceara pe par incepand din varful capului si o aduci asa in joshappy
trebuie sa pui o cantitate foarte mica, deoarece daca pui mult parul se face mai uleios si ti se va unge mai repedehee hee.
Cea mai buna ceara este cea de la Tafthappy

| knnight a răspuns:

Ceara de la taft e cea mai buna! Taft negru happy

| Alexandrio a răspuns:

Foloseste ceara mata am zis tot ce se putea zice in cateva cuvinte, si apropo ceara mata iti face parul de parca nu l-ai dat cu nimic si nu luceste, una Hanz de fuko e 90 lei dar exista si la 15 lei si e geniala