| andreea1valentina6768 a întrebat:

Buna Tpu.Eu sunt Andreea si am o problema. Nu stiu daca am procedat bine.In mai 2019 mi-am facut relatie cu un baiat, Alex. Prin martie am luat o pauza pentru ca lucrurie nu mai mergeau intre noi. Intre timp am inceput sa discut cu un baiat, Leonard. Fizic era frumusel, nu chiar ca Alex, dar totusi dragut. Dupa aproximativ o luna de vorbit cu el am inceput sa prind sentimente si se vedea ca si el ma iubea. Problema este ca Alex a aflat de asta si fiind din acelasi oras s-au batut. Alex era mult mai inalt si a castigat bataia aia.
Am vorbit cu Alex si am zis sa ne impacam.I-am explicat situatia lui Leonard si a fost de acord sa vorbeasca cu mine.
Totusi imi raspundea greu la mesaje si de cateva ori aproape m-a injurat.
Am inceput sa nu ii mai scriu, desi ma gandeam la el.
Patru luni mai tarziu treceam pe strada alaturi de Alex si ghici ce, l-am vazut pe Leonard alaturi de sora lui, Sonia. Pot spune ca arata mult mai frumos decat il stiam. Ochii hazzel, parul pana la umeri, barbierit si inaltut. Am si uitat ca am iubit.
Alex a vrut sa mearga la el sa il bata si atunci cand s-a apropiat a vazut faptul ca Leonard a crescut mult mai mare ca el, peste 1.73 si l-a snopit in bataie.
L-am dus pe Alex acasa si pot spune ca s-a simtit umilit ca a fost batut in fata mea.
Acum eu ma gandesc la Leonard si nu stiu ce sa fac. Nu il mai iubesc pe Alex, dar parintii nostri se stiu si nu ar fi de acord sa stie ca nu mai sunt cu el. Cum pot sa il recastig pe Leonard? Am incercat sa vorbesc cu el si am primit block pe wapp, Instagram, Facebook, mess etc.
A spus ca sunt fata usoara si ca nu ma poate iubi. Sora lui nu este nici ea de acord sa ne impacam.
Cum sa procedez? Mai am sanse sa il castig?

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Vrei sa fi cu Leonard, si daca se bat din nou si castiga Alex ce faci? Te pui inapoi?
Mai bine i ai lasa pe amandoi si gata. Acest Alex nu merita asta si nici Leonard. Tu esti problema!
Asa ca, renunta la amandoi si ia o pauza sa te gandesti bine la ce vrei si ce nu.

14 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Direct trolling d-ala ieftin facut cu restul de la paine e asta, imi place partea asta cu ''Alex a vrut sa mearga la el sa il bata, si atunci cand s-a apropiat a vazut faptul ca Leonard a crescut mult mai mare ca el, peste 1.73 si l-a snopit in bataie.'' dar cat avea Alex asta, 1, 50, daca chipurile Leo la 1, 73 era matahala pe langa el?

| andreea1valentina6768 explică (pentru Drimmero):

Pai Ionut are in jur de 1.65

| Cineva797406016386 a răspuns (pentru andreea1valentina6768):

Păi ion ăsta când a intrat în poveste

| andreea1valentina6768 explică (pentru Cineva797406016386):

Asta e prenumele lui, l-am scris din greseala

| Sofer a răspuns:

Ramai cu Alex. Fi fidela iubitului tău și nu te mai uita după alți băieți.

| cristimihailov a răspuns:

Nu. Cauti altul.

| seth2016 a răspuns:

Curat telenovelistic. TL; DR - too long; didn't read

| MValentin a răspuns:

Trollrolling on the floor wattpad story

| andreea1valentina6768 explică (pentru MValentin):

Da-mi si mie povestea ca nu am gasit-o pe watt))

| MValentin a răspuns (pentru andreea1valentina6768):

Doar semana pe una nu ca chiar existarolling on the floor

| Cksihja a răspuns:

Deci vrei să fii cu cel mai puternic, Leonard e acum mai matur el după ce a fost bătut și părăsit de iubită a înțeles totul, el știe că dacă va veni cineva mai puternic decât el îl vei trăda din nou fără resentimente, el nu are nevoie de o asemenea femeie. Iar Alex săracul stă cu una care-i fug ochii după alții.

| elaventurero a răspuns:

Ai primit ce meriti clar.

| frafafafaf a răspuns:

Mai prost ca tine o fost Alex ca nu a plecat si nu te-a lasat in pace cu Leonard al tau el trebuia sa plece sa te lase dar se pare ca Alex o fost un mare Dobitoc

| anamarya2003 a răspuns:

De ce sună a dramă de Violetta!? Daca nu te mai vrea, atunci nu ai ce să faci, accepți situația