| seby1718 a întrebat:

Excitatia intarzie sau ajuta venirea menstruatiei?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Niciuna nici alta. Desfasurarea intregului ciclu menstrual incepand cu prima zi de menstruatie, si pana in ultima zi, cea situata inainte de ziua de pornire a urmatoarei nenstruatii, este dirijata intotdeauna STRICT HORMONAL. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| zNCrys a răspuns:

Excitarea nu are nici o legatura din punct de vedere anatomic sau fizioligic cu menstruatia.

| mihai69 a răspuns:

Ar putea oarecum s-o grăbească, crescând congestionarea sangvină în zona pelviană. Dar nu e musai.

| zNCrys a răspuns (pentru mihai69):

Nu exista "congestionare sangvina". Singurul termen apropiat este congestie dar nu are nici o relevanta in cazul excitarii.

| Emma30555 a răspuns:

Nu are legătură una cu alta