| anonim_4396 a întrebat:

:* Fratele prietenelei mele este dragut! :*...iese pe strada se comporta normal cu mine, dar mie a cam inceput sa-mi placa de el.ce sa ii spun ca sa vada macar ca imi place de el?, sau ce sa fac? ( exclus ca ii spun prietenei mele ca imi place de el ) big grin,

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ToLoveRu a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii spuihappy
Te poti imprieteni cu el cu ajutorul prietenei tale. Acum nu ma refer sa trebuie folosesti de ea. Adica daca il vezi ca este intr-o pasa proasta sa il consolezi, sau sa il intrebi daca ar vrea sa i-as in oras la o plimbare cu alti amici.
Chestii din astea. Mai bine ii atragi atentia astfel incat sa poata avea deplina incredere in tine. Daca ii vei marturisii direct ce sentimente ai s-ar putea sa nu reactioneze asa cum tu iti doresti. Mai bina va imprieteniti si apoi vedeti cum merge treaba!happy

Mult noroc draguta!happywinking

| BlueeSoo a răspuns:

Poti mai intai sa te imprietenesti cu el apoi sa vezi cum se comporta si sa vezi ce gusturi are, poate asa va apropiati si deveniti un cupluwinking

| Maria02 a răspuns (pentru BlueeSoo):

Dar sunt prietenena cu el!