| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU , iar apelez la voi , pentru ca voi ma ajutati , si scuzati-ma ca va stresez cu intrebarile mele , Oare sunt insarcinata ? deci sa incep asa ... in luna decembire , menstruatia mea a venit pe data de 19. In luna ianuarie , menstruatia mea a venit pe data de 11 . Pe data de 27 ianuarie am facut dragoste cu prietenul meu , din nefericire , prezervativul s-a rupt , nu si-a dat drumul in mine . Am mers la farmacie si mi-am cumparat o cutie de Postinor2 , prima pastila am luat-o la ora 18 , si ce-a de-a 2-a la ora 06 , deci la 12 ore . pe data de 3 pana pe 8 am avut niste scurgeri , rosii , si un pic gelatinoase . (unii imi spun ca este efectul pastilei ) Acum , 1 martie , menstruatia mea nu mai vine Nu mai stiu ce sa mai cred . Ma ajuta cineva , va rooog ! !

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te ajuta numai ginecologul. Postinor nu se ia NICIODATA dupa ureche, ci numai la prescrierea ginecologului, dupa consultatie ginecologica. Fiindca daca faci ca tine, poti fie sa ramai insarcinata, fie sa ai reactii adverse severe care sa determine cancer, infertilitate si alte probleme. Tu patesti ceva. Nu stiu cat de grav, probabil destul de grav incat sa-ti modifice in rau viata pentru multi ani de-acum inainte. Du-te la ginecolog, cu tratament de buna calitate poti diminua efectele adverse. Poti si exclude o sarcina (sau confirma), fiindca daca esti insarcinata dupa Postinor, situatia e grava si poti avea un bebelus cu malformatii

| Numb a răspuns:

Ia un test de sarcina de la farmacie.Vei sti sigur. Daca vezi ca menstruatia nu mai vine si luna urmatoare mergi la un ginecolog.iti va zice sigur.Succes!

| DeeaAndyRody a răspuns:

Cumpara-ti un test de sarcina.

| DjBass_7631 a răspuns:

Esti insarcinata, o sa crapi.

| Lates_Andra_Roxana_1997 a răspuns:

Poti sa iti iei un test de sarcina!