| anonim_4396 a întrebat:

iar apelez la voi, pentru ca voi ma ajutati, si scuzati-ma ca va stresez cu intrebarile mele, Oare sunt insarcinata? deci sa incep asa... in luna decembire, menstruatia mea a venit pe data de 19. In luna ianuarie, menstruatia mea a venit pe data de 11. Pe data de 27 ianuarie am facut dragoste cu prietenul meu, din nefericire, prezervativul s-a rupt, nu si-a dat drumul in mine. Am mers la farmacie si mi-am cumparat o cutie de Postinor2, prima pastila am luat-o la ora 18, si ce-a de-a 2-a la ora 06, deci la 12 ore. pe data de 3 pana pe 8 am avut niste scurgeri, rosii, si un pic gelatinoase. (unii imi spun ca este efectul pastilei ) Acum, 1 martie, menstruatia mea nu mai vine Nu mai stiu ce sa mai cred. Ma ajuta cineva, va rooog

7 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Uita-te in fiecare zii la culoarea urinei, sau la cantitatea de menstruatie.

| mihaMGB a răspuns:

Citeste prospectul cu atentie daca il mai ai al pastilelor pe care le-ai luathappyeste foarte posibil ca pastilele sa iti ofere acele sangerari drept reactii adverse, tot de aici se poate trage si lipsa ciclului menstrualhappysimple dereglari hormonale in urma utilizarii Postinor2 happyasteapta, ca trebuie sa iti vinahappyin cazul in care nu ai mai intretinut relatii sexuale neprotejate dupa micul incident.in caz ca trece prea mult timp si nu apare menstruatia consulta medicul ginecologhappydar stai calma, gravida nu cred ca esti!

| dariaelena a răspuns:

Cel mai bine, ia'ti un test.Dar s'ar putea sa fie si o reactie de la pastila.

| Patryck2012 a răspuns:

Imi cer scuze.nu-s fata si mii interesant ce fel de ciclu de masturbatzie ma ieste si asta si cum poate sa vina el.noi baietii putem masturba cand vrem.da voi?

| Kazimir a răspuns (pentru Patryck2012):

Amice ești retardat? E chiar așa grea limba română?
Și pentru tine asta care a pus întrebarea... dap ești gravidă. O să-ți dau ceva să te ajute: http://www.nume-copii.net/

| NuVreauLaȘcoalaMăăGirlXD a răspuns (pentru Patryck2012):

Nu inteleg ce rost are raspunsul tau aici.Saraca fata / femeie scuze nu stiu ce esti big grin are o problema si tu o iei in batjocurahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa un test de sarcina. nu cred ca esti insarcinata, dar mai bine il faci.