| anonim_4396 a întrebat:

Oare sunt insarcinata? deci sa incep asa... in luna decembire, menstruatia mea a venit pe data de 19. In luna ianuarie, menstruatia mea a venit pe data de 11. Pe data de 27 ianuarie am facut dragoste cu prietenul meu, din nefericire, prezervativul s-a rupt, nu si-a dat drumul in mine. Am mers la farmacie si mi-am cumparat o cutie de Postinor2, prima pastila am luat-o la ora 18, si ce-a de-a 2-a la ora 06, deci la 12 ore. pe data de 3 pana pe 8 am avut niste scurgeri, rosii, si un pic gelatinoase. (unii imi spun ca este efectul pastilei ) Acum, 1 martie, menstruatia mea nu mai vine Nu mai stiu ce sa mai cred. Ma ajuta cineva, va rooog

Răspuns Câştigător
| candora a răspuns:

Nu esti insarcinata si nu-ti fa griji. Si nu spun asta pe baza unei teorii banale auzite mai sus ca daca nu-si da drumul nu poti ramine, poti. Spun sa nu-ti faci griji fiindca ai luat pastila de a doua zi si ca toate aceste reactii sunt din cauza ei. Eu tot am luat-o, doar ca Escapelle si timp de 3 luni la rind am avut dereglari de menstruatie. Am mers la ginecolog si mi-a spus sa stau fara grija, insa trebuie oricum sa-l consulti fiindca uneori pot aparea mici reactii adverse.

6 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Ce-a mai buna idee puneti urina la soare, daca se inroseste esti insarcinata.

| St3fU a răspuns:

Cel mai bine consulta un ginecolog...ca sa fi sigura pe ce afliiwinking

evenso
| evenso a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata si daca nici dupa o saptamana nu iti vine ciclu mai repeta ( tabletele de urgenta in mod normal trebuie sa-si faca "efectul")
Dar cel mai bine ar fi sa faci un consult ginecologic dupa testul de sarcina.

| RaZ4Ing a răspuns:

Eu nu ma lungesc. Nu esti insarcinata pentru ca :
-nu a ejaculat in tine
-ai luat pastila de a II-a zi
-ai avut scurgeri[urmari ale pastilei]
-pastila de a II-a zi are unele urmari cum ar fi :
>scurgeri vaginale
>intarzierea sau inaintarea [adica iti vine mai devreme] a ciclului menstrual. {prieteni mele i--a venit mai devreme si nu ne-am mai sperai din fericire }

DECI NU TE INGRIJORA! ESTI BINE!
BAFTA!

| Purec a răspuns:

A innebunit lumea de tot. Nu esti insarcinata. Chiar tu o spui ( nu si-a dat drumul in tine) Cum naiba sa fi insarcianta daca nu a ejaculat in tine? Ai mai luat si pastila din aia. Se duce dracu lumea asta de tot. O sa ajungeti sa nu mai faceti copii niciodata din cauza la pastilele alea

| subfocus a răspuns:

Incearca cu un test de sarcina altfel nu o sa iti dai seama. degeaba ne dam noi cu parerea aici