| alexa_4370 a întrebat:

~Sall~
Imi place de un baiat timid. Stiu sigur ca ma place si i.am spus ca si mie imi place de el si ma pupa intruna pe messenger. Fata in fata nu prea vorbeste, de aceea vreau sa fac eu primul pas iar dupa aceea am inteles ca o sa decurga de la el totul. Nu stiu cum sa incep sa ii zic, oricum asta o sa i. o spun pe mess deoarece el este de o mie de ori mai deschis pe mess decat in realitate. Vreau sa ii zic ceva de genul ca eu il plac si vreau sa-mi zica si el adevaru sa nu ma ia pe ocolite si daca vrea sa ne vedem ca vad ca este foartte timid incat ii e rusine sa iesim aman2 daca ii place intr-adevar de mine si vrea sa fim impreuna sa faca si el un sacrificiu daca nu, sa ma uite sad Help me! sad

Răspuns Câştigător
| Sol27 a răspuns:

Da si eu am fost cu un baiat foarte timid la inceput dupa un an a devenit cel mai oribil cosmar al meu.in fine o poveste lungastraight face

in ceea ce priveste situatia ta da ar trebui sa i arati ca il placi dar nici sa nu fi foarte directa timid sau nu toti baietii sunt la fel nu trebuie sa fi prea prea deschisa
trebuie sa stabilesti cu el o relatie de prietenie foarte stransa asa incat si el sa devina deschis cu tine si o data ce se va obisnui cu tine se va schimba va fi el insusi

dar e important sa vorbiti mai mult live ca nah mesuul egal cu zero

succes>big grin

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai bine, parerea mea, sa-l inviti tu odata undeva - la un film, plimbare in parc, ceva unde sa va puteti propia asaaa... "pe nesimtite". Unei persoane timide ii este mai usor sa foloseasca limbajul trupului decat sa vorbeasca, si daca circumstantele o permit atunci va putea depasi bariera timiditatii. Chiar daca nu se va intampla nimic cu acea ocazie mai ai o sansa: Ii zici pe mess ca acum l-ai invitat tu si ca ziua urmatoare astepti sa te invite el undeva, dar nu cred ca va mai fi nevoie de asta. :-\

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu-i nevoie de nici un sacrificiu draga, il iei o data in brate si il pupi dulce, dupa ce prinde curaj o sa fii incantata, nu mai pune atatea conditiihee hee

| alexa_4370 explică:

Sa imi zici cum sa ii zic? straight face

| anuska a răspuns:

Si ce ai vrea sa iti zic?laughing

| DanSor a răspuns:

1. timpul decide
2. totul se rezuma la o discutie fata in fata, indiferent cine e "timidul"
3. nu lasa pe maine ce poti face azi...
... asa ca... mult succes si discuta deschis, indiferent ca e bine sau nuwinking
Ai grija de tine si multa bafta in continuare happy

| Alecsa_1269 a răspuns:

Pai ai putea sa ii spui asa:eu te plac foarte mult spune-mi sincer tie iti place de mine sau daca vrei sa fim impreuna. daca te place cu adevarat nu o sa-i mai fie rusine cu tine eu sunt foarte timita si baiatul cu care am fost zicea mereu sa am mai mult tupeu.intreaba-l pur si simplu si cu timpul se va obisnuii sa nu mai fie asa de timid

| Alice180297 a răspuns:

Pai. Mai vorbeste cu el si intreaba. l ce crede despre tine si sa iesiti intr. o zi la o plimbare thinking si incearca sa vorbesti cu el, poate dupa ce te cunoaste mai bine nu o sa mai fie asa timid. big grin Stii prea bine si eu sunt timida dar daca incep sa cunosc o anumita persoana imi trece chestia asta cu " sunt timida " :dlaughing

| Danny_4297 a răspuns:

Pai daca e timid asta nu inseamna ca nu te place. Chiar tine la tine si ii e rusine sa iti zica. Spune'i tu. mai bine spune'i fata in fata decat pe Y! M. Sauu... pune un/o prieten/a mai apropiat de el sa il intrebe daca vrea sa fiti impreuna :d. Incearca asa si o sa iti spuna adevarul big grin.

Succeswinking big hug

| gabryellutza a răspuns:

Am trecut si eu odata prin asta, depinde cat de timid e, ca la mine era foarte si nici nu ne pupam si eram si impreuna, eu zic sa discuti cu el si sa ii spui sa numai fie asa de timid, sau poate sa faci tu primul pas