| Auslesse a întrebat:

iarasi eu..cu alta problema.De aproape 2 luni am o relatie cu un baiat din alt oras.Toate bune si frumoase..Ne intelegeam bine,pana intr-o zi,cand, el a facut o "gluma" (cam nesarata) despre care au aflat si parintii mei.Am fost suparati cu totii pentru ceea ce facut,insa,l-am iertat si am trecut cu vederea.
Insa,numai prostii face si de fiecare data i-am tinut partea si i-am luat apararea. Tatal meu a auzit foarte multe lucruri despre el,care,bineinteles,nu i-au convenit si a decis sa nu ma mai lase cu el.A zis ca mai bine-mi pare rau acum,decat sa-mi para rau mai tarziu.Dar,problema e ca nu numai parintii mei nu sunt de acord,dar si persoanele carene-au vazut impreuna, mi-au zis ca el nu e de mine.Multa lume mi-a zis ca el e mult prea guraliv,ca are prea mult tupeu, etc...Insa,el sustine ca ma iubeste si ca nu vrea sa renunte la mine,ba mai mult,azi cand am vorbit cu el, aproape ca a inceput sa planga.Imi pare rau, dar chiar nu mai stiu ce sa fac.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| vlad89c a răspuns:

In opinia mea, e foarte clar, baiatul e un vagabond, care te minte pentru ca te vrea, si cine stie ce vrea sa iti faca daca te vei muta cu el.
NU il asculta, asculta-ti parintii si vezi-ti de viata, baiatul potrivit va aparea la momentul potrivit.
Nu face cea mai mare greseala din viata ta, ai 90% sanse ca daca te duci cu el sa devii o femeie abuzata si batuta.

32 răspunsuri:
| Auslesse explică (pentru vlad89c):

Eu am vorbit cu ai mei, dar ei chiar nu mai vor sub nici o forma sa ma lase cu el.Mama e altfel fata de tata, am vorbit cu ea, e oarecum de partea mea, insa tata mi-a zis ca mai bine-mi pare rau acum, decat mai tarziu.Asa cum ti-am mai zis, tata si cu baiatul asta sunt colegi de munca, acum astept sa vad cum vor decurge lucrurie si cum o se comporte el in fata tatalui meu. Poate daca-l vede ca s-a schibmat, o sa se razgandeasca. Tare mult mi-as dori lucrul asta.

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Ai putea discuta cu baiatul sa ii ceara scuze tatalui tau, si sa ii ceara sa o ia de la inceput.