| Auslesse a întrebat:

iarasi eu..cu alta problema. Timp de aproape 2 luni am avut o relatie cu un baiat din alt oras.Toate bune si frumoase..Ne intelegeam bine,pana intr-o zi, cand, el a facut o "gluma" (cam nesarata) despre care au aflat si parintii mei.Am fost suparati cu totii pentru ceea ce facut,insa,l-am iertat si am trecut cu vederea.

Insa,numai prostii face si de fiecare data i-am tinut partea si i-am luat apararea. Tatal meu a auzit foarte multe lucruri despre el,care,bineinteles,nu i-au convenit si a decis sa nu ma mai lase cu el.A zis ca mai bine-mi pare rau acum,decat sa-mi para rau mai tarziu.Dar,problema e ca nu numai parintii mei nu sunt de acord, dar si persoanele care ne-au vazut impreuna, mi-au zis ca el nu e de mine.Multa lume mi-a zis ca el e mult prea guraliv, ca are prea mult tupeu, etc...Insa,el sustine ca ma iubeste si ca nu vrea sa renunte la mine.Sambata am vorbit cu el si avea lacrimi in ochii, mai avea putin si plangea.Eu lucrez,el lucreaza.Mi-a zis sa renunt la servici,la familie,la tot si sa ma mut la el, insa eu nu vreau asa ceva.Am vorbit si ieri la telefon si am decis sa ne despartim,iar el mi-a zis ca, macar prieteni sa ramanem.Aseara mi-a trimis mesaj si mi-a zis ca el doar pe mine ma iubeste si n-a mai tinut la nici o fata asa cum tine la mine,mi-a zis ca pentru mine ar face orice si mi-a mai zis sa ma mai gandesc la ceea ce mi-a propus. Acum, chiar nu mai stiu ce e cu mine.Azi n-am mai vorbit deloc,dar simt ca-mi lipseste ceva, ca nu mai e la fel...si totusi,ma uit la telefon si astept macar un mesaj de la el.Voi ce credeti, oare chiar am ajuns sa-l iubesc dupa doar 2 luni de relatie? Sau doar m-am obisnuit cu el si de aceea ii simt lipsa?

21 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.mai bine uiti decat sa iti para rau mai tarziu.

| Auslesse explică (pentru Kylexy):

Asta-i toata problema...ca nu pot sa-l uit.Acum tocmai ce mi-a trimis un mesaj.de cand am inceput sa citesc mesajul, imediat mi-au si dat lacrimilesad

| Kylexy a răspuns (pentru Auslesse):

O sa iti dau un sfat dar nu aici da-mi un add la id kylexy_2010.

| Auslesse explică (pentru Kylexy):

Trimite-mi un mesaj.

| dulcykaLy a răspuns:

Daca ai ajuns sa-l iubesti numai tu stii. Si ar trebui la fel sa te gandesti bine daca tatal tau are dreptate. Discuta si cu parintii tai, si daca si tu esti consienta ca nu se comporta cum ar trebui atunci fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine.

| Auslesse explică (pentru dulcykaLy):

Am discutat si cu parintii mei si ei mi-au explicat toate motivele pentru care nu-l mai vor in preajma mea.Da, si eu sunt constienta ca nu se comporta chiar asa cum ar trebui, insa, orice as face, tot ii simt lipsa...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai mai bine cu parintii acasa.

| Auslesse explică:

Am uitat sa mentionez ca eu am 20 de ani, iar el are 21.

| rody5 a răspuns:

happycretu bogdan fiind baiat stie ce zicebig grin
tu te-ai gandit ce vrei de la tine, de la un tip cu care sa-ti continui viitorul? te-ai multumi sa stai acasa si sa nu muncesti? fa ce-ti place tie.in final tie iti dai socoteala nu altora.:* noapte buna

| Mindrila_Luiza-Marta_1980 a răspuns:

Eu ti-as zice sa te impaci cu el deoarece nici un baiat nu iti va trimite mesaj dupa ce te-ai despartit de el doar daca te iubeste cu adevarat.
Crede-ma mi s-a intamplat si am sfarsit sa sufar.Dar acum sunt cu un baiat care ma iubeste...dar nu cred ca te intereseaza scuzama.Asta a fost tot, sper ca ti-am fost de folos

| Auslesse explică (pentru Mindrila_Luiza-Marta_1980):

Mi-a trimis urmatorul mesaj:"daca stau bine si ma gandesc, nu cred ca am tinut mai mult la o fata asa cum tin la tine si crede-ma ca pentru tine as face orice.Te-as iubi o eternitate si as face tot posibilul sa ne fie bine. Fara tine, viata mea ar fi pustie."

| Capstanar a răspuns:

Poi daca il iubeai cu adevarat eu cred ca pana acum erai mutata cu el pentru ca eu, desi am 14 anilaughing am iubit si iubesc incontinuare o fata care as face orice pentru ea si sunt sigur ca si ea pentru mine dar mai e o problema, cred ca daca te-ar iubii si el nu ti-ar propune sa lasi totul pentru el, asa ca fa ceea ce simti, dar ai grija:*

| Auslesse explică (pentru Capstanar):

El mi-a zis in felul urmator.sa-mi las serviciul si sa ma mut la el.A zis ca oricum el nu o sa ma trimita la munca.Si a zis ca oricum, voi putea tine legatura cu parintii mei...si ei ma vor ierta.Dar in momentele astea, chiar nu mai stiu ce sa cred.

| Crinu_Stan_1994 a răspuns:

Nu o sa poti trai cu parintii tai o vesnicie, gandeste-te ca la 20/21 trebuie sa te implici intr-o relatie serioasa si sa incepi sa iti intemeiezi o familie!

Daca chiar il iubesti pe acel baiat si simti ca si el te iubeste si tine la tine, muta-te cu el!
P.S: Un parinte isi iarta intotdeauna copilul indiferent de greseala.

| Auslesse explică (pentru Crinu_Stan_1994):

Da,intr-adevar,nu o sa pot trai cu parintii toata viata.De iubit, in momentele astea chiar nu mai stiu ce e cu adevarat in sufletul meu, dar tot ce stiu e ca-i simt lipsa si ca ma gandesc la el...si tot astept sa-mi sune telefonul.Si el, cred ca ma iubeste, pentru ca e singurul baiat pe care l-am vazut cu lacrimi in ochi. Abia s-a putut abtine sa nu plangasad

| dulcykaLy a răspuns (pentru Auslesse):

Atunci mai bine gandeste-te sigura daca il iunbesti. Lasa sa treaca un timp fara sa vorbiti si asa iti vei da seama de sentimentele tale.

| Auslesse explică (pentru dulcykaLy):

Asa cred ca o sa fac. Oricum el mi-a zis, ca poate o sa ne intalnim peste o luna, sau poate peste jumatate de an si poate o sa fim iar impreuna....Nu stiu ce sa mai cred, poate ca n-a fost sa fie.

| Cretu_Bogdan_1993 a răspuns (pentru Auslesse):

Ai sa vezi ca va fi mult mai bine! Si poate vei gasi si tu pe cineva care sa fie placut de toti si sa te iubesca [cu adevarat] asa cum meriti! [si sa stii ca acea cafea ajuta laughing]

| dulcykaLy a răspuns (pentru Auslesse):

Timpul le va rezolva pe toate. Lasa timpul sa treaca si fiecare isi va da seama de ce simte. Ca stii ca daca trece timpul si nu au fost sentimente uite persoana respectiva, dar daca exista sentimente nu il vei uita oricat ar trece timpul. Succesc in continuare si sa gasesti raspunsul la intrebarile tale.

| Cretu_Bogdan_1993 a răspuns:

Eu zic ca una e sa te obisnuiesti cu prezenta, vorbele lui si una e sa-l iubesti cu adevarat dupa abia 2 luni.Eu te'as sfatui sa lasi lucrurile asa cum sunt acum..sa vezi ce se intampla dupa o perioada.ce schimbari apar la el (daca gaseste alta fata/daca inca te mai bate la cap sa mai fie cu tine etc) si abia dupa aceea hotarasti ce faci.Acum incearca sa lasi lucrurile asa cum sunt, sa bei o cafea si sa iti vezi de lucrurile pe care le ai de facut si sa lasi totul sa curga de la sine.happy

| Auslesse explică (pentru Cretu_Bogdan_1993):

Asta e singura varianta pe care o mai am..Sa las timpul sa treaca si sa vedem ce o sa mai fie.El mi-a zis ca a avut mai multe prietene, insa nici una nu a fost ca mine.Ieri cand i-am zis ca e mai bine sa ne despartim pentru ca ai mei nu-l mai vor in preajma mea, dar si pentru faptul ca nu mai are rost sa ne amagim unul pe altul, el mi-a zis ca vrea sa ramanem prieteni si oricand voi avea nevoie de ceva sau voi vrea sa vorbesc cu el, el va fi acolo pentru mine.Si mi-a mai zis ca oricum vom pastra legatura...acum ramane de vazut ce-o sa mai fie.